Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Oorkondes Steunpilaar 2019 voor voormalig bestuur Open Monumentendag

13 september 2019    Zuidhorn-nieuws
Jarenlange inzet van Stichting Open Monumentendag beloond
Somdz 2 steunpilaar 2019-001

Jan Oomkes, Arine Brusse, Egbert Gotink, Jantienus Bakker, Frank Broersma en Greet van Dijk, die jarenlang bevlogen in de gemeente Zuidhorn de thema-avond en open monumentendag hebben ingevuld ontvingen tot hun verrassing de Steunpilaar 2019! Op de verder succesvolle en goed bezochte avond in Hotel-Restaurant Aduard lieten Mien Westerkwartier (Westerkwartierse Taal) en Rederijkerskamer Ons Genoegen hun licht schijnen op het vroeger ook al levendige Westerkwartier.

Plekken van Plezier
Oude tradities in ere houden is belangrijk, vandaar dat de nieuwe Stichting Open Monumentendag Westerkwartier de inleidende informatie-avond net zoals de vm. Stichting Open Monumentendag Zuidhorn weer organiseerde in hotel-restaurant Aduard. Donderdagavond 12 september was het dan zo ver. Suxwort Zingt”, het koor uit Niehove, omlijste de avond muzikaal. Het jaarthema “Plekken van Plezier” werd met leuke verhalen uit de praktijk uitgediept door Mien Westerkwartier en Rederijkerskamer Ons Genoegen: Hoe hebben mensen zich in de loop der eeuwen vermaakt, en welke monumenten zijn daarvoor het decor of het podium geweest? Met het thema Plekken van Plezier sloot Stichting Open Monumentendag Westerkwartier aan bij het actuele thema van de European Heritage Days 2019: Arts and Entertainment. De ongeveer 85 bezoekers vonden het een mooi spektakel!

Klaar voor 1e Westerkwartierder Open Monumentendag zaterdag 14 september
Na de uitreiking van de Steunpilaar 2019 én de succesvolle thema-avond ‘Plekken van Plezier’ kijkt het enthousiaste bestuur uit naar zaterdag 14 september. Arnold Bloem (Voorzitter; Marum), Jur Engels (Secretaris; Tolbert), Ruud de Jong (Penningmeester; Ezinge), Lex van Wijngaarden (Niehove) en Lieke van Poucke (Opende) kijken gespannen uit naar de eerste Open Monumentendag in het Westerkwartier en hopen op een mooie zonnige dag en veel bezoekers voor de 53 deelnemende Open Monumenten.

  • Suxwort zingt bij omd-001
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

29 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

29 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Klimaatfestival, Mantelzorgtest & Deel een Bakkie

29 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 29 april 2025
Lees verder →
Anna en thea bakkerij van der bijl

Bakkerij van der Bijl laat Zuidhorn geen dag zonder brood zitten

29 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Anna en Thea staan voor ons klaar
Lees verder →
Controleer acuu

Een stille geldvreter onder de motorkap.

29 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Lees verder →
Albanie-vlag

Samen op missie naar Albanië

28 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Komende maanden diverse acties om benodigdheden voor kinderhuis te bekostigen
Lees verder →