Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Ondernemersvereniging Toerisme Westerkwartier neemt afscheid van Oomkes

14 maart 2023    Zuidhorn-nieuws - fotos
“Met totstandkoming Regiomarketing Gastvrij Westerkwartier mooi moment”
Afscheid oomkes (4)

Afgelopen maandag was de ledenvergadering van de OVTW bij Best Western Plus Hotel Aduard. Deze vereniging vertegenwoordigd ondernemers in de toeristische branche in de regio en ontwikkelde vele activiteiten » Lees meer daarover en de historie 

Jan Oomkes was meer dan 15 jaar voorzitter van deze vereniging, enkele jaren onderbroken toen hij wethouder in Zuidhorn was. In die periode stond Harrie Fellinger aan het roer.

Na zijn wethouderschap werd Oomkes weer benaderd waarop hij weer aantrad. Tot voor enkele jaren moest er steeds overleg gevoerd worden met de vier gemeenten die elk een ander beleid, als dat er al was, voerden.
De vereniging is in 2008 opgericht met behulp van de gemeente maar moest na zes jaar zelf de broek op houden zonder verder veel financiële bijdragen van de gemeenten. Terwijl elders in de Provincie de toeristische sector ruimhartig werd toebedeeld.

Een intensieve en soms ook frustrerende periode volgens de scheidende voorzitter. Nu het een gemeente is, én er een duidelijk visie is gekomen mbt recreatie is het een stuk eenvoudiger. Ook zijn er twee ambtenaren aangesteld die de portefeuille uiterst serieus nemen aldus Oomkes.

Visie recreatie en toerisme
De visie recreatie en toerisme is unaniem vastgesteld door de raad. En er is een substantieel bedrag voor vrijgemaakt. Een sector van betekenis wordt het genoemd.
Op dit moment wordt er een Stichting Regiomarketing Gastvrij Westerkwartier opgetuigd die aan de slag gaat met de visie. Ook de OVTW is daarin vertegenwoordigd.

Dat is iets waarvoor de OVTW al die jaren heeft geijverd. Voor Oomkes een mooi moment om afscheid te nemen. Ook Henk Veenema, eigenaar van De Kruisweg, en bestuurslid van het eerste uur nam afscheid.

Beide werden ze bedankt en ontvingen een mooie bos bloemen en een hartversterkertje uit handen van opvolger Johan H C Vergonet.

» Meer over de OVTW
 

  • Afscheid oomkes (1)
  • Afscheid oomkes (2)
  • Afscheid oomkes (3)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Schrijven

Schriefwedstried Nij Begun

29 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Deze zomer kun je in het Westerkwartier weer meedoen aan een schrijfwedstrijd van de Stichting Mien Westerkwartier.
Lees verder →
Gasvrije woningen

Westerkwartier deelt mee in € 7,6 miljoen voor kleine woningbouwprojecten

29 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Zeven Groninger gemeenten hebben hun krachten gebundeld en met succes een gezamenlijke aanvraag gedaan in het kader van de Woningbouwimpuls.
Lees verder →
Kenniscafe

Uitnodiging voor het Kenniscafé: Bereikbaarheid vanuit Bewonersperspectief

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
2 juni in Zuidhorn; kenniscafé over bereikbaarheid en leefbaarheid in de regio
Lees verder →
Wereldvluchtelingendag (3)

Wereldvluchtelingendag 2026 in Zuidhorn

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Er zijn nog steeds veel vluchtelingen, omdat er in steeds meer landen helaas oorlog is.
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Aduard koerst af op derde editie Draverijen

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een unieke mogelijkheid voor iedereen om gratis naar de paarden te kijken
Lees verder →
Auto stuur

​Tweedehands leaseauto’s: een slim alternatief voor een kleiner budget

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een nieuwe auto rijden voor een vaste prijs per maand, zonder gedoe over onderhoud of verzekering – private lease klinkt aantrekkelijk.
Lees verder →