Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Ondanks slechte weer gaat Boomfeestdag gewoon door in Zuidhorn

13 maart 2019    Zuidhorn-nieuws - fotos
Bomen, beestjes en een bakje van Bert
Boomplantdag-2019 (0)

 “In 2019 heb ik op een koude, natte en stormachtige dag die boom geplant met mijn klasgenoten”.

Die uitspraak zal in de toekomst gedaan worden naar aanleiding van de boomfeestdag die in Zuidhorn werd gehouden. Die dag wordt jaarlijks in Nederland georganiseerd op de tweede woensdag in maart en vandaag dus onder barre weersomstandigheden. Het doel van de Provinciale boomfeestdag is om elk kind in zijn of haar basisschooltijd minimaal één boom te laten planten (ieder kind een boom). 

Bij het Hoendiep verzamelden zich ruim 160 kinderen van De Brug, De Vlieger en het Anker om hieraan mee te doen. Na een korte toespraak van Rieks van der Wal van Staatsbosbeheer, enkele kritische vragen van de kinderen aan wethouder Geertje Dijkstra, gedeputeerde Staghouwer en burgemeester Wiersma: hoeveel bomen zijn het ? ( 70 iepen in drie soorten, 30 populieren in twee soorten en een herdenkingsboom, een tulpenboom ), Wie gaat de bomen onderhouden? ( de gemeente )  en hoe oud worden de bomen? ( sommige worden nooit volwassen net zoals mensen)  gingen de schoppen in de natte grond.

Allereerst werd een Tulpenboom geplant als herdenkingsboom op De Waterschapsheuvel door de BoBo’s. Vervolgens begon het echte werk.

Langs het kanaal een lange rij zwoegende kinderen met de “poten in de klei” die ervaren wat er bij komt kijken om een boom te planten.

Een van de kinderen bekommerde zich over de regenwormen die met het gespit op straat terecht kwamen door ze weer in de grond te stoppen. Ook belangrijk!

Na afloop werden de verkleumde kinderen getrakteerd op warme chocomel en koek en de volwassen kregen een bakje koffie van Bert Balk.

» Bekijk alle foto's op facebook

Op de plek waar de bomen zijn geplant zijn vorig jaar 70 bomen gekapt die oud en veelal rot van binnen waren.

» Lees ook Bomenkap Hoendiep niet leuk maar écht nodig

Grote afwezige was een afgevaardigde van het “behoud onze bomen comité”.  Als er gekapt wordt zijn ze er als de kippen bij en wordt er moord en brand geschreeuwd maar bij deze feestelijke, doch frisse dag zijn ze niet gezien.

» Lees o.a ook Facelift voor Joh Smit park

  • Boomplantdag-2019 (40)
  • Boomplantdag-2019 (23)
  • Boomplantdag-2019 (48)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zunobri veld 2026

Zunobri wint de tweede helft

18 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri nam het op tegen de koploper uit Beilen.
Lees verder →
Isolatieaanpak nij begun

Inloopspreekuren en Bewonersavonden Nij Begun goed bezocht

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Informatie over de isolatiesubsidies door medewerkers van de gemeente
Lees verder →
Hans haze vz

Tussen de Gasten: Geen autobandwoningen maar ook géén kinderdagverblijven

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Recht op eeuwig vrij uitzicht bestaat niet
Lees verder →
Winnaar taart stichting sparrow

Hanneke uit Zuidhorn wint taartactie van stichting Sparrow

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In de maand april organiseerde de stichting een campagne voor haar verjaardagsfonds
Lees verder →
Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →