Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Ondanks slechte weer gaat Boomfeestdag gewoon door in Zuidhorn

13 maart 2019    Zuidhorn-nieuws - fotos
Bomen, beestjes en een bakje van Bert
Boomplantdag-2019 (0)

 “In 2019 heb ik op een koude, natte en stormachtige dag die boom geplant met mijn klasgenoten”.

Die uitspraak zal in de toekomst gedaan worden naar aanleiding van de boomfeestdag die in Zuidhorn werd gehouden. Die dag wordt jaarlijks in Nederland georganiseerd op de tweede woensdag in maart en vandaag dus onder barre weersomstandigheden. Het doel van de Provinciale boomfeestdag is om elk kind in zijn of haar basisschooltijd minimaal één boom te laten planten (ieder kind een boom). 

Bij het Hoendiep verzamelden zich ruim 160 kinderen van De Brug, De Vlieger en het Anker om hieraan mee te doen. Na een korte toespraak van Rieks van der Wal van Staatsbosbeheer, enkele kritische vragen van de kinderen aan wethouder Geertje Dijkstra, gedeputeerde Staghouwer en burgemeester Wiersma: hoeveel bomen zijn het ? ( 70 iepen in drie soorten, 30 populieren in twee soorten en een herdenkingsboom, een tulpenboom ), Wie gaat de bomen onderhouden? ( de gemeente )  en hoe oud worden de bomen? ( sommige worden nooit volwassen net zoals mensen)  gingen de schoppen in de natte grond.

Allereerst werd een Tulpenboom geplant als herdenkingsboom op De Waterschapsheuvel door de BoBo’s. Vervolgens begon het echte werk.

Langs het kanaal een lange rij zwoegende kinderen met de “poten in de klei” die ervaren wat er bij komt kijken om een boom te planten.

Een van de kinderen bekommerde zich over de regenwormen die met het gespit op straat terecht kwamen door ze weer in de grond te stoppen. Ook belangrijk!

Na afloop werden de verkleumde kinderen getrakteerd op warme chocomel en koek en de volwassen kregen een bakje koffie van Bert Balk.

» Bekijk alle foto's op facebook

Op de plek waar de bomen zijn geplant zijn vorig jaar 70 bomen gekapt die oud en veelal rot van binnen waren.

» Lees ook Bomenkap Hoendiep niet leuk maar écht nodig

Grote afwezige was een afgevaardigde van het “behoud onze bomen comité”.  Als er gekapt wordt zijn ze er als de kippen bij en wordt er moord en brand geschreeuwd maar bij deze feestelijke, doch frisse dag zijn ze niet gezien.

» Lees o.a ook Facelift voor Joh Smit park

  • Boomplantdag-2019 (40)
  • Boomplantdag-2019 (23)
  • Boomplantdag-2019 (48)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ton en bennie in het holt

Ton en Bennie, Stichting uit de Kunst Zuidhorn en Mannenkoor KUG genomineerd voor Cultuurprijs

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Ruim 30 nominaties Cultuur-, Sport- en Leefbaarheidsprijs 2026, uitreiking op 22 oktober
Lees verder →
Voordeelboekje 2026

Voordeelboekje Zuidhorn weer op de mat: profiteren van kortingen

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Niet alleen vele winkeliers doen mee, ook de marktlieden zijn weer van de partij; zo is het vrijdags, wanneer het markt is, extra de moeite waard om Zuidhorn te bezoeken
Lees verder →
Opening zichtlijn

Opening expositie ‘’Krachtige Verbeelding’ Galerie Zichtlijn

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
‘krachtige verbeelding’ is tot 9 januari te zien bij Galerie Zichtlijn
Lees verder →
Jeugd talero actief in beverwijk

Talero-jeugd actief bij Ranglijsttoernooi Beverwijk

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de herfstvakantie wordt vrij getafeltennist op dinsdag- en donderdagavond.
Lees verder →
Mantelzorg-ouder

Waarom vertrouwdheid zo belangrijk is voor mensen met dementie

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Een vertrouwde stoel bij het raam. Het kopje waar uw moeder al jaren haar koffie uit drinkt. De muziek waar uw vader graag naar luistert
Lees verder →
Zunobri  (3)

Geen kampioen maar toch is Zunobri tevreden

12 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Een nipte nederlaag, maar Zunobri kan tevreden terugkijken op de ontwikkeling van de ploeg.
Lees verder →