Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Facelift voor Joh Smit park

22 mei 2017    Zuidhorn-nieuws
Aanpassen aan gebruikers of ecologisch park laten
Schotse hooglanders in zuidhorn (9)

Er zijn vragen gesteld door de raad over verrommeling van het park in Zuidhorn en beleidsmedewerker Groen Marlies Westerhof gaat onderzoeken hoe het park een kleine facelift kan krijgen terwijl het wel ecologisch kan blijven.

Ruim 25 jaar geleden werd het Joh Smit park omgebouwd tot ecologisch park. Hans van der Lans van Ecoplan is ecoloog en ontwerper van het park en was jarenlang betrokken bij het onderhoud. Hij wil graag weer bij de facelift betrokken worden maar stelt op voorhand al dat Mountainbike routes en beachbalvelden niet in een ecologisch park horen. “Nu heb je maar één ecologisch park en daar laat je dan mensen in sporten, fietsen en honden in uitlaten”.

Heike Meyers, die tegenover het park woont zou de natuur het liefst helemaal haar gang laten gaan. De kap van een drietal Abelen twee jaar geleden doet haar nog steeds pijn.  De wortels van de bomen drukten het asfalt omhoog en werden te groot. De gemeente heeft ze toen uit veiligheidsoverwegingen verwijderd.

Heike neemt overigens als het over natuur gaat wel een ietwat extreem standpunt in. Kap in het algemeen vindt ze onnodig en ze verdenkt de gemeente er zelfs van moedwillig te kappen om er geld aan te verdienen. Ook zou ze het haar eigen schuld vinden als ze door een vallende tak geraakt zou worden en godverbid zou overlijden. “Moet ik maar niet in het park lopen als het stormt”.

Hysterische Heike noemt ze zichzelf. “maar die mensen hebben we ook nodig om de natuur te beschermen” voegt ze er aan toe.  

De gemeente stelt dat snoeien nodig is voor een goede ontwikkeling van de vegetatie en dat het de parken netjes en veilig houdt.  Het veilig houden van de bomen is ook een wettelijke verplichting. De gemeente is aansprakelijk als er iets gebeurd met afwaaiende takken of omvallende bomen en blijkt dat ze haar onderhoud en inspectie heeft verwaarloosd.

De gemeente blijft het park voorlopig beheren met koeien. Dit zorgt voor een speciale beleving en een ecologische ontwikkeling van de planten en struiken wat past in het groen- en bijenbeleid. Educatie, bijvoorbeeld door middel van een bord zal meegenomen worden in een advies over de “facelift” richting de raad.

 

Reactie gemeente mbt opbrengst hout
De gemeente heeft in 2016 van het verwerkingsbedrijf € 4540 euro gekregen voor al het hout en snipperafval uit de gehele gemeente zuidhorn.
Er gaat ruim 3 miljoen om in het beheer van al het openbaar groen in de gemeente zuidhorn, dit is inclusief lonen van groenspecialisten en exclusief de sportvelden.
Als er bomen gekapt worden door een extern bedrijf dan vervalt het hout vaak aan de aannemer, hierdoor blijven de kosten laag. Dit blijft naast duurzaamheid ook belangrijk omdat publiek geld wordt uitgeven. Ook deze aannemers zetten dit hout duurzaam in (biogas of meubels). Zo zijn in Visvliet klompen gemaakt van de gekapte bomen aan de Eise Eisingastraat.

Het beleid is dat voor elke boom die gekapt wordt, elders in de gemeente er een wordt geplant.

  • Schotse hooglanders in zuidhorn (1)
  • Beachsoccer-kampioenen (3)
  • Mtb-route
  • Boris3
  • Voetbaldriedaaagse (4)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Geert en nico baak lutjegast

DriekeuningenTocht in Lutjegast met Nico en Geert

19 december 2025    Zuidhorn-nieuws
De exacte locatie en datum worden nog bekend gemaakt
Lees verder →
Lichtjestochten

Weer trekkergeweld in regio

19 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Lichtjestochten trekken elk jaar groots bekijk
Lees verder →
Leek markt

Provinciale subsidie voor Leek en Tolbert

19 december 2025    Regio-nieuws
Om het centrum van dorp te verfraaien
Lees verder →
Winnen cultuurcoach van het jaar

Elise van der Laan cultuurcoach van het jaar!

18 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Cultuurcoach van Westerkwartier Elise van der Laan won als eerste van Nederland deze prijs
Lees verder →
Politieauto

Inbraak in kerk in Zuidhorn

18 december 2025    Zuidhorn-nieuws
De inbrekers forceerden een zijdeur om binnen te komen
Lees verder →
Kunstkwartier zingen

Het KunstKwartier viert eerste lustrum met Jubileumconcert Hartslag

18 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Op deze avond laat Het KunstKwartier zien wat het allemaal in huis heeft met verschillende theatrale en muzikale optredens.
Lees verder →