Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Omgevingsvergunning verleend voor mountainbikeparcours Zuidhorn

7 januari 2020    Zuidhorn-nieuws
De initiatiefnemers willen de route aanleggen door het Johan Smitpark en het Waterpark.
Mountainbike

Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Westerkwartier heeft op basis van wettelijke voorschriften besloten de omgevingsvergunning voor een mountainbikeparcours (MTB-parcours) in Zuidhorn te verlenen. De initiatiefnemers willen de route aanleggen door het Johan Smitpark en het Waterpark.

Gebonden beschikking
Voor de aanleg van het parcours is een omgevingsvergunning vereist. De aanvraag om het eerste gedeelte van het parcours te realiseren is getoetst aan de wettelijke toetsingskaders uit de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo). Deze toetsingskaders zijn bindend van aard. Bij de aanvraag voor de aanleg van het MTB-parcours zijn geen strijdigheden met de toetsingskaders gevonden, waardoor de gevraagde omgevingsvergunning moet worden verleend. Er is sprake van een zogenaamde gebonden beschikking. Het bevoegd gezag, in dit geval het college, heeft hierin geen beleidsvrijheid. Tegen de verleende omgevingsvergunning kan bezwaar worden ingediend. 

Inwonersinitiatief
In 2016 is de gemeenteraad van de voormalig gemeente Zuidhorn benaderd met een inwonersinitiatief voor de aanleg van het parcours. Gaandeweg het proces bleek dat het inwonersinitiatief zowel voor- als tegenstanders kent. Naar aanleiding van de ontstane weerstand heeft de gemeenteraad van Zuidhorn een hoorzitting gehouden. Ook hebben er onder leiding van een onafhankelijk begeleider gesprekken plaatsgevonden tussen voor- en tegenstanders. Deze gesprekken hebben niet geleid tot een breed gedragen oplossing.

Besluit gemeenteraad Zuidhorn
De gemeenteraad van de voormalig gemeente Zuidhorn heeft in mei 2018 besloten het college op te dragen de ontwikkeling van een MTB-parcours in het Johan Smitpark en het Waterpark zorgvuldig ter hand te nemen. Ook is een subsidie van € 26.146 ter beschikking gesteld aan de initiatiefnemers, onder voorbehoud van het met goed gevolg doorlopen van de vereiste procedures.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Bij bloem insect

Wanneer grasmaaien: in mei even niet

01 mei 2025    Zuidhorn-nieuws
Niet grasmaaien, dat is de eenvoudigste manier om bijen en andere insecten te helpen.
Lees verder →
Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →