Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Noordhorner: “Over een jaar anderhalve miljoen kroppen sla uit kas in Irak”

4 mei 2021    Zuidhorn-nieuws
Jeroen Hummel live op Irakeese TV over Nederlands project met 5000m2 grote kas in Kurdistan, Irak
Studio koerdistan j hummel (2)

Afgelopen week is er in Irak een contract getekend voor het bouwen van een 5000 m2 grote kas voor de productie van groenten. De kas wordt mede gesubsidieerd door de Nederlandse overheid en moet eind dit jaar operationeel zijn.

Jeroen Hummel uit Noordhorn speelt daar samen met zijn compagnon een rol als adviseur en projectontwikkelaar in.

De kas komt in Dutch Gardenia Agricity in Halabja, Kurdistan Irak. Na 2 jaar voorbereiding en testen kan met de bouw begonnen worden. Jeroen mocht dit live toelichten en promoten op Rudaw tv.  

In de kassen wordt op duurzame wijze sla verbouwd. Het doel is om over een jaar anderhalve miljoen kroppen voor de lokale bevolking te produceren. Hummel;" belangrijk is ook om het bereikbaar en betaalbaar te maken voor de bevolking".  “Het gaat hier ook om bewustwording” zegt hij. En dat kan op veel vlakken. “Zo willen we niet alleen laten zien dat Kurdistan zelf op grote schaal voedsel kan produceren. De kas wordt ook het eerste project in Irak wat energieneutraal zal zijn". Alhoewel olie in die regio natuurlijk een goedkope energiebron is vindt Jeroen het belangrijk om zonnepanelen in te zetten als energiebron. 

Met het project is een bedrag van 750.000 dollar gemoeid. In heel Irak wordt 8 miljoen door de Nederlandse overheid geïnvesteerd. Het doel is om te zorgen dat iedereen zeker kan zijn van voldoende veilige en voedzame voeding. En dat het lokale bedrijfsleven zich kan ontwikkelen.

Zeven jaar geleden ging Jeroen Hummel een avontuur aan en richtte het bedrijf Kurdistan Trading op waarmee hij (tuin) materialen exporteert naar Koerdistan. Dat vloeide voort uit zijn bedrijf Hummel Tuintotaal. De hovenierstak verkocht hij in 2019 aan Wim Balkema van GGB Tuincompleet. Januari 2021 stopte hij geheel met de werkzaamheden bij Hummel Tuintotaal BV en stortte zich volledig op uitdagingen in Kurdisch Irak met Hummel export BV.

» Lees ook Jeroen Hummel stort zich volledig op ondernemen in Irak

  • Studio koerdistan j hummel (3)
  • Jeroen hummel
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Pleinfeest-schuiling

Zuidhorn geniet van verjaardagsfeest Schuiling

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Perfect weer, swingende muziek en een engelbewaarder tot slot
Lees verder →
Helicopter-3378335 640

Helikopter, helikopter. Mag ik met jou mee om hoog?

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Hoog in de wolken wil ik wezen. Hoog in de wolken wil ik zijn. Helikopter, helikopter
Lees verder →
75 jaar

75 jaar Schuiling: Feest op het plein

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Marco Schuitmaker, Wolter Kroes Liveband ROXX en Foodtrucks
Lees verder →
Finalisten 2025 jeugd ttv talero

Ruben Talen en Stefan Koops clubkampioen tafeltennisvereniging Talero

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor het eerst waren er twee categorieën
Lees verder →
Zomer muziek

‘Tussen Kunst en Curry’

08 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Seizoensafsluiting Het KunstKwartier
Lees verder →
Kunstwerk  smilease

Kunstwerk SmiLease sluit aan op Art-7 project: Niet alleen bedrijfspanden maar kunst langs snelweg

08 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Hans van der Kooij: " Als autobedrijf zou het misschien logisch zijn om aan de A7-kant een parkeerplaats te maken maar erg bijzonder is dat niet, ook de panden ernaast hebben een parkeerplaats met veel auto's".
Lees verder →