Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Nieuw type woningen in gemeente Westerkwartier geplaatst in Zuidhorn

28 september 2020    Zuidhorn-nieuws
oppervlak van 40 m2. voorzien van alle faciliteiten, zeer energiezuinig en in één dag geplaatst
Kabouter

Woningcorporatie Wold & Waard heeft het plan vijf kleine woningen te plaatsen op het voormalig sporthalterrein aan de Admiraal Helfrichstraat in Zuidhorn. De kleine woningen hebben een oppervlak van 40 m2. Ze zijn voorzien van alle faciliteiten, zoals een keuken, badkamer, woonkamer, slaapkamer, eigen voordeur en buitenterras. De woningen zijn zeer energiezuinig (all electric en uitgevoerd met negen zonnepanelen) en kunnen in één dag worden geplaatst. Deze vijf woningen blijven in ieder geval tien jaar staan op het voormalige sporthalterrein.

Start in Zuidhorn
In Nederland is er een tekort aan woningen. Voor mensen met een kleine portemonnee of voor starters is het lastig aan een woning te komen. Wold & Waard onderzoekt of dit kleinere woningtype geschikt is om meer toe te passen in hun woningvoorraad. Wold & Waard wil nu met dit kleine woningtype, Nul-op-de-Meter, in Zuidhorn starten. De bedoeling is in het voorjaar van 2021 de kleine woningen te plaatsen. Voorafgaand vindt eerst de gebruikelijke vergunningsprocedure plaats. Omwonenden krijgen binnenkort tijdens een bijeenkomst meer informatie over het plan via Wold & Waard. 

Parkeerplaatsen uitgebreid
Op de bestaande parkeerruimte aan de woonhaven komen extra parkeerplaatsen. Dit om te voorkomen dat mensen hun auto parkeren aan de Admiraal Helfrichstraat of aan de Brilweg.

Manager Vastgoed  Wold & Waard Jan Leistra: “De komende jaren investeert Wold & Waard op diverse plekken in de gemeente Westerkwartier. We onderzoeken op dit moment verschillende plannen in de gemeente.”

Wethouder Ruimtelijke Ordening Geertje Dijkstra-Jacobi: “De plaatsing van deze vijf kleine woningen is een mooie ontwikkeling voor de gemeente Westerkwartier. We staan open voor innovatieve toepassingen van woningbouw en daar past dit heel goed bij. Deze ontwikkeling sluit ook goed aan op de Woonvisie, die we hebben opgesteld en die nu ter inzage ligt.”

foto: archief eerder gebouwde nog kleinere woningen in Joh Smit park Zuidhorn » Lees daarover

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →