Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Nieuw type woningen in gemeente Westerkwartier geplaatst in Zuidhorn

28 september 2020    Zuidhorn-nieuws
oppervlak van 40 m2. voorzien van alle faciliteiten, zeer energiezuinig en in één dag geplaatst
Kabouter

Woningcorporatie Wold & Waard heeft het plan vijf kleine woningen te plaatsen op het voormalig sporthalterrein aan de Admiraal Helfrichstraat in Zuidhorn. De kleine woningen hebben een oppervlak van 40 m2. Ze zijn voorzien van alle faciliteiten, zoals een keuken, badkamer, woonkamer, slaapkamer, eigen voordeur en buitenterras. De woningen zijn zeer energiezuinig (all electric en uitgevoerd met negen zonnepanelen) en kunnen in één dag worden geplaatst. Deze vijf woningen blijven in ieder geval tien jaar staan op het voormalige sporthalterrein.

Start in Zuidhorn
In Nederland is er een tekort aan woningen. Voor mensen met een kleine portemonnee of voor starters is het lastig aan een woning te komen. Wold & Waard onderzoekt of dit kleinere woningtype geschikt is om meer toe te passen in hun woningvoorraad. Wold & Waard wil nu met dit kleine woningtype, Nul-op-de-Meter, in Zuidhorn starten. De bedoeling is in het voorjaar van 2021 de kleine woningen te plaatsen. Voorafgaand vindt eerst de gebruikelijke vergunningsprocedure plaats. Omwonenden krijgen binnenkort tijdens een bijeenkomst meer informatie over het plan via Wold & Waard. 

Parkeerplaatsen uitgebreid
Op de bestaande parkeerruimte aan de woonhaven komen extra parkeerplaatsen. Dit om te voorkomen dat mensen hun auto parkeren aan de Admiraal Helfrichstraat of aan de Brilweg.

Manager Vastgoed  Wold & Waard Jan Leistra: “De komende jaren investeert Wold & Waard op diverse plekken in de gemeente Westerkwartier. We onderzoeken op dit moment verschillende plannen in de gemeente.”

Wethouder Ruimtelijke Ordening Geertje Dijkstra-Jacobi: “De plaatsing van deze vijf kleine woningen is een mooie ontwikkeling voor de gemeente Westerkwartier. We staan open voor innovatieve toepassingen van woningbouw en daar past dit heel goed bij. Deze ontwikkeling sluit ook goed aan op de Woonvisie, die we hebben opgesteld en die nu ter inzage ligt.”

foto: archief eerder gebouwde nog kleinere woningen in Joh Smit park Zuidhorn » Lees daarover

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Werkzaamheden kruisinga juliana

Kruisingen centrum Zuidhorn op de schop

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Onlangs is gestart met de werkzaamheden aan de Overtuinen in het kader van het project Vergoenen centrum Zuidhorn.
Lees verder →
Nederveen

Met moeite een sluitende begroting van Wethouder Nederveen

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
"had het graag anders gezien voor mijn laatste begroting"
Lees verder →
Veiligheidsmarkt (1)

Veiligheidsmarkt in Zuidhorn: informatie met een stukje banketstaaf

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
"Je buurt een beetje in de gaten houden"
Lees verder →
Job de bruin

Samen zingen met Job de Bruijn in de Dorpskerk Zuidhorn

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Job de Bruin is een oud predikant van de Dorpskerk en geniet landelijke bekendheid vanwege zijn muzikale activiteiten.
Lees verder →
Melkveehouderij hulshoff bedrijfsbezoek

Wenakker Westerkwartier bezoekt melkveehouderij Hulshoff in Marum

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Hulshoff is niet alleen actief melkveehouder, maar ook lid van de werkgroep Wenakker en bestuurlijk actief
Lees verder →
Leden van de rekenkamer chris van der schors avelien haan en jan-willem van de kolk

Gemeenteraad Westerkwartier benoemt nieuw lid en herbenoemt twee leden van de Rekenkamer

16 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De Rekenkamer onderzoekt of het gemeentebestuur het geld goed uitgeeft en of het beleid werkt zoals bedoeld.
Lees verder →