Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Nieuw concertseizoen in Aduarder Abdijkerk

7 september 2016    Zuidhorn-nieuws
veelzijdig programma
Fuse

Het nieuwe programma 2016-2017 van de Abdijconcerten is gereed, jaargang 54 alweer.

U kunt weer genieten van bijzondere concerten met een keur aan internationaal vermaarde musici, die hun sporen hebben verdiend in de kamermuziek.

Een viool waar 80 jaar geleden een wereldster op heeft gespeeld, vijf riet-instrumenten in één ensemble, een cello uit de 17de eeuw die zijn verhaal vertelt, een strijkkwartet met slagwerk gecombineerd, een feestelijke avond Barok, een middeleeuwse paasspel – zo veelzijdig is het programma voor 2016-2017 van de Abdijconcerten Aduard.


Een korte impressie van de zes concerten:
# vrijdag 14 oktober 2016:     Calefax Rietkwintet                                 
‘Fairy Tales’
Luister je naar Calefax, dan luister je naar vijf gepassioneerde blazers, naar virtuoze spelers en briljante arrangeurs. Zij zijn de uitvinders van een heel nieuw genre: het rietkwintet. Klassieke kamermuziek blazen zij nieuw leven in door het te arrangeren voor hun eigen rietkwintet-bezetting: hobo, klarinet, saxofoon, basklarinet en fagot.

# vrijdag 25 november 2016:     Fuse
‘Klassieke muziek nieuw leven in geblazen’
Al enige tijd de vaste musici van het tv-programma Podium Witteman, maar nu ook live in Aduard te zien. De muzikanten komen uit de klassieke muziek, jazz, pop en improvisatie. De sterke live reputatie van het jonge zestal komt niet uit de lucht vallen. Zo was Fuse te zien op het Grachtenfestival, SAIL en in de serie Tracks van het Concertgebouw.
 

 


Op http://www.abdijconcerten.nl staat een uitgebreide toelichting.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Werkzaamheden kruisinga juliana

Kruisingen centrum Zuidhorn op de schop

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Onlangs is gestart met de werkzaamheden aan de Overtuinen in het kader van het project Vergoenen centrum Zuidhorn.
Lees verder →
Nederveen

Met moeite een sluitende begroting van Wethouder Nederveen

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
"had het graag anders gezien voor mijn laatste begroting"
Lees verder →
Veiligheidsmarkt (1)

Veiligheidsmarkt in Zuidhorn: informatie met een stukje banketstaaf

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
"Je buurt een beetje in de gaten houden"
Lees verder →
Job de bruin

Samen zingen met Job de Bruijn in de Dorpskerk Zuidhorn

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Job de Bruin is een oud predikant van de Dorpskerk en geniet landelijke bekendheid vanwege zijn muzikale activiteiten.
Lees verder →
Melkveehouderij hulshoff bedrijfsbezoek

Wenakker Westerkwartier bezoekt melkveehouderij Hulshoff in Marum

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Hulshoff is niet alleen actief melkveehouder, maar ook lid van de werkgroep Wenakker en bestuurlijk actief
Lees verder →
Leden van de rekenkamer chris van der schors avelien haan en jan-willem van de kolk

Gemeenteraad Westerkwartier benoemt nieuw lid en herbenoemt twee leden van de Rekenkamer

16 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De Rekenkamer onderzoekt of het gemeentebestuur het geld goed uitgeeft en of het beleid werkt zoals bedoeld.
Lees verder →