Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Campina Open Boerderijdagen 2026: boerderijen in Groningen open voor publiek

1 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Op 25 mei laten boeren zien waar zuivel vandaan komt
Campina boerderijdag aalfs noordhorn (6)

 De 19e editie van de Campina Open Boerderijdagen vindt plaats op vrijdag 15 mei (de dag na Hemelvaartsdag) en maandag 25 mei (Tweede Pinksterdag). Boerderijen in heel Nederland openen dan hun erf voor bezoekers. Ook in de provincie Groningen doen melkveehouders mee. Via spellen en leerzame activiteiten ontdekt jong en oud waar zuivelproducten vandaan komen. Daarnaast leren bezoekers hoe deze producten bijdragen aan een voedzame basis voor een actieve levensstijl en hoe boeren zich inzetten voor een betere morgen. De Campina Open Boerderijdagen zijn gratis te bezoeken.

Op de Campina Open Boerderijdagen draait het om zelf ontdekken en doen. Bezoekers krijgen spelenderwijs een kijkje achter de schermen op de boerderij, met activiteiten als ontbijtsjoelen, zuivelmemory en puzzelen met zonnepanelen. De boer vertelt over zijn werk en het leven op de boerderij, en bezoekers kunnen de koeien van dichtbij bekijken. Bij aankomst ontvangen kinderen een Campina Doeboek, waarin extra weetjes, spelletjes en opdrachten staan over het boerenleven.
 

Voor een betere morgen
Campina-producten zoals melk, yoghurt en kwark kunnen gemaakt worden dankzij duizenden FrieslandCampina-boeren. Tijdens de Open Boerderijdagen laten de boeren zien hoe het er op het erf aan toe gaat en wat er met de melk van de koeien gebeurt - van gras tot glas. Daarnaast tonen zij hoe ze zich inzetten voor een duurzame toekomst. Zo zijn veel FrieslandCampina-boeren ook actief als energieboer en wekken zij met behulp van windmolens, zonnepanelen en mestvergisters groene energie op. Deze groene boerenstroom wordt ingezet bij de productie van alle Campina-producten in Nederland.

Deelnemende boerderijen
De Campina Open Boerderijdagen breiden dit jaar uit naar België: In het Westerkwartier zijn de Open Boerderijdagen op maandag 25 mei (Tweede Pinksterdag). Alle deelnemende boerderijen zijn geopend van 10.00 tot 16.00 uur en de toegang is gratis. 

Maandag 25 mei  
Naam melkveehouder Plaats
Familie Dijkstra - Melkveebedrijf 'de Hoogte' Zuidhorn
Familie Nieuwland-van der Zwaag Marum               

  • Campina boerderijdag aalfs noordhorn (8)
  • Campina boerderijdag aalfs noordhorn (9)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

College 2026

Paniekvoetbal college Westerkwartier in Grijpskerk?

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Team raad & college speelt zaterdag tegen Vrouwen 1 Grijpskerk
Lees verder →
Swimteam zuidhorn 2026

Swim team Zuidhorn accepteert Challenge

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
29 augustus zwemmen van Zoutkamp naar hartje stad Groningen
Lees verder →
Aduarderzijl 2025

Fietsexcursie Water en wierden in Middag-Humsterland

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Hoe hielden bewoners van het Groninger kustgebied eeuwenlang water buiten de deur?
Lees verder →
Wijn

Zo organiseer je thuis een Franse wijnproeverij met Bourgogne wijn en Bordeaux wijn

05 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Met een goede voorbereiding, passende hapjes en een logische proefvolgorde verandert een gewone avond al snel in een bijzondere culinaire ervaring.
Lees verder →
Gehaktdag

Podcastserie Woensdag Gehaktdag

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Predikanten uit de regio verzorgen een korte overdenking of bemoedigend verhaal.
Lees verder →
Open monumentendag

Erfgoedcafé Open Monumentendag

03 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Voor monumenteigenaren/beheerders, maar zeker ook voor andere belangstellenden.
Lees verder →