Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Minister Carola Schouten geïnteresseerd in aanpak armoedebestrijding gemeente Westerkwartier

14 maart 2023    Zuidhorn-nieuws
Op maandag 13 maart kwam Minister Carola Schouten op werkbezoek in gemeentehuis Zuidhorn.
Bezoek schouten

Zij ging in gesprek met wethouder Bert Nederveen, wethouder Marjan Sijperda en directeur Sociaal Werk De Schans Joep Schuringa over armoedebestrijding en –preventie. Aansluitend bracht ze een bezoek aan een bijeenkomst van het Armoedepact Westerkwartier in het gemeentehuis.

Samenwerken bij armoedebestrijding loont
Armoedebestrijding kunnen wij als overheid niet alleen. Daarvoor is samenwerking nodig met welzijnsorganisaties en andere partijen in de samenleving. Het strategisch partnerschap van de gemeente Westerkwartier met Sociaal Werk De Schans en het Armoedepact Westerkwartier zijn unieke voorbeelden voor een gezamenlijke aanpak op dit gebied. Het Armoedepact werd in 2016 opgericht na een conferentie met o.a. toenmalig staatssecretaris Jetta Klijnsma.

Bij het netwerk Armoedepact staat het bestrijden van armoede om het volwaardig meedoen in de samenleving mogelijk te maken centraal. Samenwerken bij armoedebestrijding loont. In de praktijk komen mooie initiatieven voort uit goede samenwerking met inwoners en lokale partijen, zoals:
de potjeswijzer, een vindplaats voor alle hulpaanbod voor minima in het Westerkwartier
Stichting ‘Het Noodfonds Geef Energie’ een lokale aanvulling op gemeentelijke en landelijke regelingen
Westerkwartier Helpt Isoleren

Minister Schouten was bijzonder geïnteresseerd in de aanpak van gemeente Westerkwartier
De minister was onder de indruk van de hoeveelheid partijen die aan tafel zitten bij het Armoedepact: "Armoede is zoveel meer dan alleen financiën, het gaat ook om eigenwaarde en isolement. Vooral bij kinderen kan er jaren overheen gaan om hier uit te komen. Wat u hier doet is voor deze kinderen van levenslange waarde." Voor haar vertrek sprak de minister haar waardering en dankbaarheid uit voor de deelnemers van het Armoedepact om samen in verbinding tot oplossingen te komen.

Aanpak samenwerking met De Schans
Gemeente Westerkwartier en Sociaal Werk De Schans werken vanuit een gedeelde visie waarvan het gedachtegoed van Positieve Gezondheid een essentieel onderdeel is. In een besloten gesprek informeerde minister Schouten naar de aanpak met concrete voorbeelden. De doelen die Sociaal Werk De Schans van de gemeente Westerkwartier meekrijgt voor de uitvoering van het sociaal werk zijn erop gericht een bijdrage te leveren aan maatschappelijke opgaven, waaronder armoede. Die bijdrage leveren gebeurt altijd in samenwerking. Met elkaar en met de andere partijen in het sociaal domein van de gemeente.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Franshage

‘Klassiekers in de Kunst’ van Frans Hage

29 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Opening expositie op zaterdag 11 april in Galerie Zichtlijn
Lees verder →
E-waste-de-brug

Een beter milieu, begint bij De Brug!

29 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Groep 7b/8b van basisschool De Brug uit Zuidhorn doet mee aan de EWasterace
Lees verder →
Team 1 talero jeugd met links mathijs vening

Vriendenteam Talero 1 naar promotiepoule landelijk C

29 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
voordeel is dat ze nu vaker thuiswedstrijden spelen
Lees verder →
Albert marga tuin

Efficiënt tuinbeheer: water en bodem in balans

29 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Een goed ontworpen tuin houdt niet alleen rekening met beplanting en bestrating, maar ook met waterbeheer en bodemstabiliteit
Lees verder →
20260321 zonnewensentrekking 1

Zonnewensen vervuld voor bewoners Zonnehuis Oostergast

26 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
initiatief van de Stichting Vrienden van Zonnehuis Oostergast
Lees verder →
Zwerfvuilactieaduard

“Help de wereld” en “de natuur gaat kapot”

23 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Aftrap zwerfafvaldag bij SWS De Adeborg te Aduard
Lees verder →