Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Kansen voor vaarrecreatie in het Noordelijk Westerkwartier

16 maart 2014    Zuidhorn-nieuws
Rapport voor bestuurders Groningen en Friesland
Bobos bij opening steiger visvliet

 

Vrijdag werd de vaarrecreatiesteiger in Visvliet officieel in gebruik genomen.
De nieuwe steiger in Visvliet is onderdeel van een, nog verder uit te werken, groter plan voor vaarrecreatie in het Westerkwartier en aangrenzende gebieden. In dat kader heeft wethouder Fred Stol, tevens voorzitter van de Lokale Actiegroep Westerkwartier (LEADER), een rapport over vaarrecreatie in het Noordelijk Westerkwartier overhandigd aan de aanwezige bestuurders. Hierbij heeft hij de oproep gedaan op zoek te gaan naar een trekker van dit plan. De aanwezige vertegenwoordigers van overheden ondersteunen dit van harte.

Grensoverschrijdend

Bij de ingebruikname waren onder meer gedeputeerde Henk Staghouwer van de provincie Groningen, wethouder Fred Stol van Zuidhorn, wethouder Jelle Boerema van Kollumerland c.a. en vertegenwoordigers van de gemeenten Winsum en De Marne aanwezig.
Henk Staghouwer: “Dit project is een mooi voorbeeld van een grensoverschrijdende samenwerking tussen gemeenten en provincies. Het Noordelijk Westerkwartiergebied biedt veel mogelijkheden voor vaarrecreatie.”
Jelle Boerema: “Met dank aan de Groningse steiger op Fries grondgebied wil ik als tegenprestatie de kennis en kunde van de Friezen op het gebied van vaarrecreatie in de samenwerking inbrengen.”

 

Op de foto voor de nieuwe steiger v.l.n.r. gedeputeerde Henk Staghouwer, wethouder Jelle Boerema, wethouder Fred Stol en Gerrit Couperus van de Bootjesclub Visvliet met het rapport 'Kansen voor vaarrecreatie in het Noordelijk Westerkwartier'. Foto’s: Popke Wilpstra Visvliet

 

» Meer foto's van de ingebruikname van de steiger

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →