Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Jan Oomkes bestuurslid voedselbank

14 september 2014    Zuidhorn-nieuws
Sinds afscheid als wethouder geen kans om zich te vervelen
Oomkes

Oud wethouder van de gemeente Zuidhorn, Jan Oomkes, is toegetreden tot het bestuur van de Voedselbank Grootegast, Marum en Zuidhorn. Door de toetreding van de gemeente Zuidhorn was een vertegenwoordiger in het bestuur gewenst vanuit het werkgebied van de gemeente Zuidhorn.

Voor het bestuur van de voedselbank is de toetreding van Jan Oomkes waardevol. Hij is immers jarenlang werkzaam geweest in het lokale bestuur, waarvan de laatste acht jaren als wethouder. Daardoor kent hij het werkgebied erg goed. Hoewel als bestuurder zijn aandacht nooit zozeer gericht was op armoedeproblematiek, is hij onder de indruk geraakt van het feit, dat een voedselbank noodzakelijk blijkt te zijn. En dat in één van de rijkste landen van de wereld! Vooralsnog kunnen we daar echt niet zonder, helaas. Oomkes is getroffen over de inzet van ruim 130 vrijwilligers, die zich dagelijks inzetten om de minder bedeelden onder ons van een primaire levensbehoefte als voedsel te voorzien en ook van de bereidwilligheid van veel ondernemers in de drie gemeenten, die levensmiddelen te leveren aan de voedselbank.

“Er zijn kinderen die, als ze jarig zijn, thuisblijven van school. Omdat ze hun klasgenootjes niet kunnen trakteren. Dat raakt me enorm. Mede voor hen wil ik me inzetten voor de voedselbank”,  aldus Oomkes.       

 

Oomkes heeft zitting in meerdere organisaties zoals de Open Monumentendag Zuidhorn, Toeristische ondernemersvereniging, en activiteitencentrum Lauwersoog.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Leekster

Leekstermeer Wandeltocht 2026

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
U kunt mee doen aan deze wandeltocht. De inschrijving is inmiddels geopend
Lees verder →
Grasland houtsingel

Het Groninger Landschap koopt natuur aan in het Hunzedal en Zuidelijk Westerkwartier

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
De aankoop in het Zuidelijk Westerkwartier is nabij het Iwema Steenhuis in Niebert
Lees verder →
Baggeren

Provincie stopt baggerproject Reitdiep: geen slibstort meer in Lauwersmeer

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws
regulier onderhoud van het Reitdiep wordt voorlopig niet afgerond
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar gezien? Meld het!

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws
invasieve wespensoort die schadelijk is voor de biodiversiteit
Lees verder →
Antislip

Veiligheid in openbare ruimtes: kleine aanpassingen, groot effect

10 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Denk aan goed geplaatste verlichting, duidelijke bewegwijzering of strategisch geplaatste banken en fietsenrekken
Lees verder →
Terp van ezinge

Landschapscafé in Ezinge

08 april 2026    Zuidhorn-nieuws
bezoekers worden meegenomen in de verhalen achter de natuurterreinen en erfgoedlocaties
Lees verder →