Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Jaarvergadering Zakenkring Zuidhorn

24 maart 2022    Zuidhorn-nieuws
Terugblik, vooruitblik en nieuw bestuurslid
Bijeenkomst zz

Dinsdag 22 maart werd in Hotel In ’t Holt 1654 de jaarvergadering van Zakenkring Zuidhorn gehouden. Onder leiding van voorzitter Jan Oomkes werd er teruggeblikt op een bewogen Coronajaar. Als gevolg van deze crisis moest  jammer genoeg afscheid genomen worden van een zeer gewaardeerd lid van de vereniging: Land Schoenmode. Aan de andere kant waren er ook bedrijven die garen sponnen bij de crisis, door soms onverklaarbare regelgeving of veranderend koopgedrag. 

Verbinding centrum-Oostergast
De besproken detailhandel visie van de gemeente uit 2019 bleek, ook door Corona, op punten achterhaald. Wel werd nadrukkelijk stilgestaan bij de uitstraling van de pleinen en het verbeteren van de (ver) binding met de bewoners van de Oostergast. Corona heeft er wat dat betreft wel voor gezorgd dat veel inwoners van die wijk het centrum wisten te vinden. Maar feit is dat veel van deze dorpsgenoten ´s ochtends hun kind afzetten bij de brede school, naar hun werk rijden in Groningen en op de terugweg bij de Jumbo aan het Reitdiep hun boodschappen doen. Het centrum laten ze letterlijk links liggen. Om ook deze inwoners te bereiken wordt o.a. jaarlijks het voordeelboekje van WelkominZuidhorn.nl uitgegeven. 

Vooruitblik
Het komende jaar zullen er weer verschillende activiteiten worden aangeboden door Zakenkring Zuidhorn om het centrum aantrekkelijk te maken. Dat zijn een modeshow, het Kom in Zuidhornfeest, de Sinterklaasintocht en de  Kerstfair. Daarnaast maakt de winkeliersvereniging tal van andere evenementen, klein en groot, financieel mede mogelijk. Bijvoorbeeld de Oranjemarkt, Jazz te Gast en de Etalageroute. Verder zorgen de winkeliers voor de fleurige bloembakken, Hanging Baskets en de feestverlichting.

Reclamebelasting
De kosten voor de activiteiten worden gedragen door de middenstand, lees Zakenkring Leden.  Oomkes is blij dat de reclamebelasting weer wordt  ingevoerd na de koudwatervreesactie van de gemeente ( » lees daar over ).   Deze belasting wordt door de gemeente opgelegd aan alle bedrijven in het centrum, en in een fonds gestopt. Vanuit dit fonds worden de activiteiten gefinancierd.

Aanvulling bestuur
Sabrine Reitsema Elgers van de Bruidswinkel Feliz Novia trad tot het bestuur toe wat verder bestaat uit Margriet van Sparkelz (secretaris) , Arnold Wegman ( als nauwkeurig penningmeester) en genoemd voorzitter Jan Oomkes. De verwachting is dat Sabrine met frisse ideeën komt, zo wil ze met komende evenementen (meer) inzetten op jonge kinderen.

Kleintje Lente
Dit evenement wordt een fris begin van het evenementenseizoen in het dorp. Het is de eerste activiteit van Zakenkring Zuidhorn. Zaterdag 2 april is er van 13.00-17.00 muziek, vertier en gezelligheid verdeeld over de pleinen. 
» Lees het programma

  • Kleintje lente
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Buiten beter-app

Buitendienst Westerkwartier werkt gewoon door in de vakantieperiode

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
BeterBuiten-app werkt, ook in vakantietijd
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema knalt als vanouds in Oostenrijk

11 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In zijn laatste seizoen rijdt Bauke Mollema momenteel als in zijn beste dagen rond in de Ronde van Oostenrijk.
Lees verder →
Oversteekplaatsen noordster

Veilig naar school na de vakantie bij De Noordster Zuidhorn

09 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier verbetert de verkeersveiligheid voor voetgangers rondom de basisschool
Lees verder →
Kamphuisgroentenoordhorn (2)

Noordhorn helpt getroffen Groenteboer met steunactie na blikseminslag

08 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
"belangrijk voor het dorp"
Lees verder →
Hayemaheerd-

Niet meer slapen in het stro bij Hayemaheerd

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Het Strohotel, de camping, de feest- en vergaderlocatie - gaat sluiten
Lees verder →
Abutilon-2019 (3)

Jan-Chris en Greta Melishoek stoppen!

07 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Na 20 jaar Bloemenboetiek Abutilon Zuidhorn
Lees verder →