Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Is gemeente Westerkwartier de Meest Toegankelijke Gemeente van Nederland? Stem mee!

11 juni 2024    Zuidhorn-nieuws
Iedereen moet mee kunnen doen in onze gemeente. Vindt u dat ook?
Verkiezing

 En woont of werkt u in onze gemeente? Of komt u er vaak om een andere reden? Dan is dit hét moment om onze gemeente te beoordelen op toegankelijkheid. De VNG organiseert de verkiezing Meest Toegankelijke Gemeente van Nederland. 

Wat is een toegankelijke gemeente? 
Mensen met een beperking kunnen vaak niet meedoen. Dat ligt aan de manier waarop in Nederland dingen zijn gemaakt of geregeld. Het is daarom belangrijk dat Nederland toegankelijker wordt, zodat iedereen mee kan doen. 

Wat vindt u belangrijk? 
U beoordeelt de gemeente op zes onderdelen. Hoe toegankelijk zijn bijvoorbeeld de stoepen en straten in deze gemeente voor iemand met een beperking? Of hoe toegankelijk zijn de website en apps van deze gemeente voor slechtzienden? Hoe meer beoordelingen binnenkomen, hoe beter we onze gemeente toegankelijk kunnen maken. Laat uw stem horen! 

Top 10 
In ronde 1 (van 1 t/m 30 juni) kan iedereen de toegankelijkheid van een gemeente beoordelen. De 10 best beoordeelde gemeenten gaan door naar de volgende ronde. Zij maken kans op de felbegeerde titel Meest Toegankelijke Gemeente van Nederland.

Stemmen! 
Ga naar meesttoegankelijkegemeente.nl/ en vul het stemformulier uiterlijk 30 juni 2024 in. 
Liever op papier invullen? Dat kan ook. Op meesttoegankelijkegemeente.nl/ kunt u het stemformulier uitprinten, invullen voor 21 juni 2024 en opsturen naar: BKB Het Campagnebureau T.a.v. Meest Toegankelijke Gemeente Westerstraat 252-254 1015 MT Amsterdam

 

Zuidhorn heeft in het verleden aardig wat aandacht besteedt aan dit onderwerp

1 maart 2017 Workshop rolstoelduwen voor vrijwilligers in gemeente Zuidhorn
2016 Onderling sterk adviseert gemeente bij herinrichting De Gast
12 mei 2015  Discussie belangengroep beperkten met raadsleden
12 juni 2012 Rolstoelrondrit door Zuidhorn
4 oktober 2011  Debat Onderling Sterk en Raad zo gek nog niet
27 mei 2009  Geld voor invalidentennis in Zuidhorn

  • 2012-nieuws-rolstoelrit
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Scouting clubhuis (1)

Scouts pakken clubhuis aan

15 juni 2024    Zuidhorn-nieuws - fotos
“kan weer een flink aantal jaren mee”
Lees verder →
Allersmaborg

Programma seizoen 2024 - 2025 Vrouwen van Nu bekend

13 juni 2024    Zuidhorn-nieuws
afwisselend en inspirerend
Lees verder →
Jazz te gast 2024 (7)

Groninger Cultuurprijzen

13 juni 2024    Zuidhorn-nieuws
drie categorieën: professionals, Amateurs en de Groninger Talentprijs
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke moet opgeven in Ronde van Zwitserland

13 juni 2024    Zuidhorn-nieuws - Sport
“Hoop terug te zijn voor NK"
Lees verder →
Buitenspeeldag 2024 (1)

Vrolijke gezichten en mooie opkomst Buitenspeeldag Zuidhorn

13 juni 2024    Zuidhorn-nieuws - fotos
Soms een spatje regen maar weer viel erg mee
Lees verder →
Auto op reis

Tips en trucs voor zorgeloos autorijden

13 juni 2024    Zuidhorn-nieuws
Lees verder →