Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

​Ingewikkeld beleid in een duidelijke rap

9 november 2023    Zuidhorn-nieuws
Startbijeenkomst ‘Leading Locals’ van MIND Us op paleis Noordeinde
Rapper daisy

Hare Majesteit Koningin Máxima heeft dinsdagochtend 7 november vertegenwoordigers van gemeenten, maatschappelijke organisaties en jongeren ontvangen op Paleis Noordeinde in Den Haag. De bijeenkomst was de start van het netwerk ‘Leading Locals’ van MIND Us. Koningin Máxima is erevoorzitter van MIND Us.   

Ingewikkeld beleid in een duidelijke rap 
Wethouder Bé Schollema en rappende psycholoog Daisy Veenstra uit Groningen hebben namens de gemeente Westerkwartier deelgenomen aan het programma op paleis Noordeinde. Speciaal voor de gemeente Westerkwartier werd door rapper Daisy in een korte rap ingewikkeld beleid “direct duidelijk” uitgelegd.  

Goede voorbeelden uitwisselen in leernetwerk 
‘Leading Locals’ is een leernetwerk van MIND Us waarin gemeenten goede voorbeelden kunnen uitwisselen over de aanpak van mentale problemen van jongeren in hun stad of dorp. Gemeenten kunnen elkaar inspireren en samenwerken aan een totale aanpak om jongeren te ondersteunen in hun mentale welzijn.  

Verantwoordelijkheid gemeenten 
Tijdens de bijeenkomst sprak bestuurslid van MIND Us en burgemeester van Utrecht Sharon Dijksma over de verantwoordelijkheid die gemeenten hebben om de mentale gezondheid van jongeren mee te nemen in hun beleid. Ook ging zij in op het belang van het betrekken van jongeren bij maken van de plannen.  

”Ambitieuze plannen” 
De gemeente Westerkwartier wilde een blijvende indruk achterlaten in het paleis over haar jongerenbeleid. In plaats van een bestuurder aan het woord te laten ontstond het idee om Daisy Veenstra te vragen om te gaan rappen. Daisy heeft geprobeerd de kern te halen uit wat de gemeente doet voor jongeren in haar rap 'Ambitieuze plannen’. Een manier om in begrijpelijke taal duidelijk te maken waar het in het jongerenbeleid om gaat.  

Daisy Veenstra: “Kort na de rap werd meteen gevraagd of de tekst na te lezen was en toen keek Maxima me vol verwachting aan, zo van: ja, ik wil hem nog een keer lezen! Dat was heel leuk.” 

De kracht van rolmodellen
Koningin Máxima nam samen met diverse wethouders, beleidsmakers, vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties en jongeren deel aan workshops over de kracht van rolmodellen om jongeren te bereiken en het belang om jongeren mee te laten denken en doen in het maken van nieuwe gemeentelijke plannen.

Wethouder Bé Schollema: “Het was een indrukwekkende dag samen met verschillende partijen en jongeren. Ik ben trots op de manier waarop wij aandacht hebben gevraagd voor ons jongerenbeleid op Paleis Noordeinde in Den-Haag met de rap door Daisy. Laagdrempelig en direct duidelijk. Op deze manier ga ik graag met jongeren in gesprek over dit onderwerp.” 

In gesprek met Koningin Maxima 
Tot slot sprak Koningin Máxima met de wethouders van de tien aanwezige gemeenten over hun aanpak om de mentale gezondheid van jongeren te versterken en de plannen voor de toekomst van het ‘Leading Locals’ netwerk.  

MIND Us wil dat jongeren grip krijgen op hun mentale gezondheid, zich veerkrachtig ontwikkelen en hulp weten te vinden als dat nodig is. Daarbij richten ze zich op de leefwereld van jongeren zelf; hun wijk met sportclubs en verenigingen, hun school of college en hun sociale media. 

Eén op de zeven jongeren heeft last van depressieve gedachten en één op de drie ervaart prestatiedruk. Dat moet veranderen. Stichting MIND Us creëert samen met onder meer jongeren, beleidsmakers, ondernemers en wetenschappers een podium waar jongeren zich gezien en gehoord voelen. Door samenwerking tussen bestaande organisaties te bevorderen, (vernieuwende) initiatieven te stimuleren en de aandacht voor mentale gezondheid onder jongeren te vergroten. MIND Us is met (inhoudelijke en financiële) steun van Stichting MIND tot stand gekomen en vanuit dit gezamenlijke fundament wordt ook in de uitvoering nauw samengewerkt. 

Koningin Máxima heeft de stichting MIND Us in maart 2022 gelanceerd na een werkbezoek in Rotterdam. De plannen zijn uitgewerkt in het actieplan: ‘Het gaat om jou!’. Dit actieplan en meer over MIND Us is te lezen op de website mindus.nl

foto's Robin Utrecht | MIND Us

  • Be schollema schudt hand maxima
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

20260321 zonnewensentrekking 1

Zonnewensen vervuld voor bewoners Zonnehuis Oostergast

26 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
initiatief van de Stichting Vrienden van Zonnehuis Oostergast
Lees verder →
E-waste-de-brug

Een beter milieu, begint bij De Brug!

26 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Groep 7b/8b van basisschool De Brug uit Zuidhorn doet mee aan de EWasterace
Lees verder →
Zwerfvuilactieaduard

“Help de wereld” en “de natuur gaat kapot”

23 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Aftrap zwerfafvaldag bij SWS De Adeborg te Aduard
Lees verder →
Politieauto

Zichtbaar Veilig: excursie langs (on)veilige plekken in Westerkwartier

22 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Initiatief van Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA)
Lees verder →
Ieder kind een boom-grootegast nederveen-jelmer 20-03-2026 fotoevertbuiten

Eerste fruitboom uitgereikt voor project ‘Ieder kind een boom’

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Basisschoolkinderen en schoolmedewerkers konden de afgelopen weken een gratis fruitboom aanvragen. In totaal hebben 3.240 liefhebbers een boom aangevraagd, een mooi resultaat.
Lees verder →
Ard van der tuuk burgemeester

Voorlopige uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
gemeente Westerkwartier houdt vrijdag duidingsdebat in gemeentehuis
Lees verder →