Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

In gesprek over open graven De Lindt bij Aduard

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Raadsleden Sterk Westerkwartier en D66 in gesprek met bewoners over haalbaarheidsonderzoek
Aduard

8 september 2026 brachten raadsleden van Sterk Westerkwartier en een delegatie van D66 Westerkwartier een werkbezoek aan bewoners van De Lindt in Aduard. Doel van het bezoek was bijpraten over het lopende haalbaarheidsonderzoek naar het (gedeeltelijk) opengraven van De Lindt en de lokale betrokkenheid daarbij.

Tijdens het gesprek benadrukten bewoners hun zorgen over de voorgestelde ingreep. Bert Talens, bewoner aan De Lindt, gaf aan dat er volgens hem geen legitieme reden lijkt te zijn om de Lindt slechts voor een klein deel in de oorspronkelijke staat terug te brengen. Arnold Bloem, raadslid van Sterk Westerkwartier en opgegroeid op korte afstand van De Lindt, vroeg zich hardop af of het plan de leefbaarheid van de aangrenzende wijken niet juist schaadt en of de buurt daarmee een waardevol groen speelgebied wordt ontnomen.

De raadsleden luisterden naar de ervaringen en wensen van omwonenden en spraken af de zorgen mee te nemen in de verdere beoordeling van het haalbaarheidsonderzoek. Beide fracties benadrukten het belang van transparantie en verdere betrokkenheid van bewoners bij eventuele vervolgstappen.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Open monumentendag

Open Monumentendag: 53 deelnemers en veel activiteiten

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 12 september biedt uitgebreide mogelijkheden om op bezoek te gaan bij de monumentale gebouwen in het Westerkwartier.
Lees verder →
Aduard

In gesprek over open graven De Lindt bij Aduard

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Raadsleden Sterk Westerkwartier en D66 in gesprek met bewoners over haalbaarheidsonderzoek
Lees verder →
Wolf

Extra budget voor subsidie wolfwerende rasters

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
De provincie Groningen stelt in 2026 € 500.000 extra beschikbaar voor de subsidieregeling voor wolfwerende rasters.
Lees verder →
Denk-vooruit-bushokje-v1

Wat is de kracht van jouw dorp in een noodsituatie? In gesprek over maatschappelijke weerbaarheid

09 september 2026    Zuidhorn-nieuws
We leven in een tijd waarin alles vanzelfsprekend lijkt – stroom uit het stopcontact, bereik op uw telefoon, volle schappen in de winkel. Tot het er ineens niet meer is
Lees verder →
Jeu de boules 2026 (3)

Fijne Jeu de boules dag op de banen in Zuidhorn

08 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Finale wedstrijden van Stichting Jeu de Boules Westerkwartier
Lees verder →
Ton en bennie nemen afscheid 2026 (1)

Ton en Bennie: Bedankt voor het in ere herstellen van in ’t Holt en de mooie momenten

08 september 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Afscheid van bevlogen uitbaters
Lees verder →