Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Hilly Nieuwenhuis Zunobri Vrijwilliger van het Jaar 2025

23 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
“je doet het toch met elkaar”
Hilly nieuwenhuis zunobri vrijwilliger van het jaar 2025

ZUIDHORN – Aan het einde van de slotdagen heeft Zunobri nu al 25 jaar de traditie om de door het bestuur gekozen Vrijwilliger van het Jaar te benoemen die daarmee mascotte Frits voor een jaar in de kast mag hebben staan. 

Dit jaar mocht good-old Matthijs Slager weer eens voor de groep staan, dat deed hij 10 jaar geleden ook toen hij afscheid nam als voorzitter. Slager legde uit dat hij dit jaar tijdelijk het geheel vernieuwde bestuur als interim voorzitter begeleidde. “Een rol dit ik dit jaar met alle vertrouwen ook weer teruggeef aan het bestuur”. 
Nadat de vele vrijwilligers in het zonnetje waren gezet, pakte Slager mascotte Frits. “Eigenlijk”, zo grapte Slager, “is het helemaal niet zo’n mooi ding” waarmee hij natuurlijk direct reactie van uit het publiek wist te bewerkstelligen. Wel moest onze voormalig voorzitter gecorrigeerd worden want Frits was geen 15 maar maar liefst al 25 jaar oud. Al sinds 2000 toen wijlen medeoprichter Rogchert van Wijk de eerste was, doet Frits de ronde bij alle Vrijwilligers van het Jaar. 

“Dit jaar”, ging Slager verder en er viel even een stilte, “gaat Frits naar Hilly”. Meer hoefde hij niet te zeggen want direct viel het publiek bij met een groot applaus, Hilly Nieuwenhuis leek even te aarzelen of ze wel naar voren wilde. Want “je doet het toch met elkaar”, zei ze na tijd tegen Slager. 

Toch vond het bestuur dat Hilly deze eer verdiende. Hilly heeft dit jaar veel kleine en grotere initiatieven genomen, zo is al voor het 2e jaar tijdens de zaalperiode een aantal weken een schotuurtje voor de jeugd ingevoerd, geleid door ervaren trainers. Maar ook de 2 jaarlijkse nieuwsbrief is mede door haar initiatief opgezet. De kleine dingen zaten hem in foto’s en verslagen op social media en de website laten zetten, vergaderingen en planningen rond maken en bijwonen maar ook de verbinding naar het bestuur en TC waren allemaal belangrijke rollen waar Hilly niet alleen deel aan nam, maar vooral ook zich verantwoordelijk voor maakte en er bovendien nog ideen over heeft. 

Slager gaf dan ook terecht Frits voor een jaar in handen van Hilly Nieuwenhuis. 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Oostergast-vogelvlucht

Zuidhorn wil Oostergast naar Stad uitbreiden

06 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Inloopbijeenkomst mogelijke woningbouw Oostergast Oost
Lees verder →
Cda huurdersplatform

CDA Westerkwartier in gesprek met Huurdersplatform Leek

06 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het gesprek kwamen verschillende actuele thema’s aan bod
Lees verder →
Isabella werkhoven (1969), interlude (berenklauwen 4), 2013-2018, olieverf op linnen

Talkshow Kunstproat in Museum Wierdenland

05 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Kunstenaars Gronings Licht in gesprek met kunstjournalist Eric Bos
Lees verder →
Onthulling  centrumvise

Centrum Zuidhorn: groener en aantrekkelijker

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Na de zomer feestelijk moment voor inwoners
Lees verder →
Keukentafel lto

CDA Westerkwartier en LTO spreken over vergunningen, stikstof en toekomstperspectief

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het overleg is gesproken over de gevolgen van gemeentelijke besluitvorming voor boeren en hun bedrijven.
Lees verder →
Cda 2026

CDA op campagne in het Middag Humsterland: luisteren, verbinden en toekomstgericht besturen

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het bezoek onderstreepte hoe belangrijk het is dat bestuurders niet alleen beleid maken vanaf papier, maar eerst goed luisteren naar de praktijk
Lees verder →