Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Herstel van het voormalig Rechthuis Aduard

22 juni 2011    Zuidhorn-nieuws
Op dinsdag 28 juni werd om vier uur door de wethouder van Ruimtelijke ordening en monumentenzorg de heer Jan Oomkes en de wethouder van Recreatie, toerisme, kunst en cultuur de heer Fred

Op dinsdag 28 juni werd om vier uur door de wethouder van Ruimtelijke ordening en monumentenzorg de heer Jan Oomkes en de wethouder van Recreatie, toerisme, kunst en cultuur de heer Fred Stol tevens voorzitter van Leader Westerkwartier bij het pand de openingshandeling verricht.

Het Rechthuis van Aduard werd kort na het opheffen van het Aduarder klooster in 1594 vlak bij de Zuiderpoort van het klooster gebouwd in opdracht van de provincie Stad en Lande. Naast het onderkomen voor rechtspraak en bestuur fungeerde het pand als dorpsherberg tot circa 1930. Aan de rechtbank kwam in 1803 een eind waarna nog tot 1902 het nieuw geformeerde gemeentebestuur onderdak vond in het pand. De periode van bakkerij en dorpswinkel werd gevolgd door het gebruik als praktijkruimte van de huisarts tot in 2001 de stichting het pand verwierf.

Na lang ijveren door het stichtingsbestuur is het zo ver dat het uitwendig herstel door Aannemer Alreno Bouw B.V. te Beilen uitgevoerd wordt onder leiding van Architectenbureau Kouwen V.O.F. te Tolbert. Na het eerdere herstel van de zuidelijke gevel vindt nu het terugbrengen van de voorgevel en de noordelijke zijgevel in de situatie van rond 1900 plaats evenals het herstel van het dak aan de straat.

Het pand, genomineerd als gemeentelijk monument, is het eerste project van het masterplan ‘Het Nieuwe Wonder van Aduard’ vastgesteld door de gemeente Zuidhorn. De restauratie van het Rechthuis wordt mede mogelijk gemaakt door financiële bijdragen van het Europees Landbouwfonds voor Plattelandsontwikkeling, Leader Lauwersland, de provincie Groningen en de gemeente Zuidhorn.

22-06-2011 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wethouder harry stomphorst op zijn afscheidsreceptie met naast hem zijn vrouw ria

Harry Stomphorst neemt afscheid als wethouder gemeente Westerkwartier

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bestuurder dichtbij inwoners
Lees verder →
Allersmaborg

Ontdek het wierdenlandschap van Ezinge

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
excursie langs museum Wierdenland, wierde Ezinge en tuinen Allersmaborg
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Inloopbijeenkomst rotondes Leek & Cultuurprijs, Leefbaarheidsprijs en Sportprijs

18 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 juni
Lees verder →
Draverij aduard 2024 (7)

82 paarden in tien draverijen op koersdag in Aduard

17 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Gratis toegang en mooie prijzen
Lees verder →
Vrienden van beatrixoord

Internationale Sponsor Fietstocht voor Beatrixoord

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Van Londen naar Haren op de fiets. Met tussenstop in Niebert
Lees verder →
Garnwerd-molen

Korenmolen De Meeuw in volle glorie hersteld

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Na een ingrijpende restauratie wordt korenmolen De Meeuw op zaterdag 4 juli om 12.00 uur officieel weer in gebruik genomen
Lees verder →