Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Herstel van het voormalig Rechthuis Aduard

22 juni 2011    Zuidhorn-nieuws
Op dinsdag 28 juni werd om vier uur door de wethouder van Ruimtelijke ordening en monumentenzorg de heer Jan Oomkes en de wethouder van Recreatie, toerisme, kunst en cultuur de heer Fred

Op dinsdag 28 juni werd om vier uur door de wethouder van Ruimtelijke ordening en monumentenzorg de heer Jan Oomkes en de wethouder van Recreatie, toerisme, kunst en cultuur de heer Fred Stol tevens voorzitter van Leader Westerkwartier bij het pand de openingshandeling verricht.

Het Rechthuis van Aduard werd kort na het opheffen van het Aduarder klooster in 1594 vlak bij de Zuiderpoort van het klooster gebouwd in opdracht van de provincie Stad en Lande. Naast het onderkomen voor rechtspraak en bestuur fungeerde het pand als dorpsherberg tot circa 1930. Aan de rechtbank kwam in 1803 een eind waarna nog tot 1902 het nieuw geformeerde gemeentebestuur onderdak vond in het pand. De periode van bakkerij en dorpswinkel werd gevolgd door het gebruik als praktijkruimte van de huisarts tot in 2001 de stichting het pand verwierf.

Na lang ijveren door het stichtingsbestuur is het zo ver dat het uitwendig herstel door Aannemer Alreno Bouw B.V. te Beilen uitgevoerd wordt onder leiding van Architectenbureau Kouwen V.O.F. te Tolbert. Na het eerdere herstel van de zuidelijke gevel vindt nu het terugbrengen van de voorgevel en de noordelijke zijgevel in de situatie van rond 1900 plaats evenals het herstel van het dak aan de straat.

Het pand, genomineerd als gemeentelijk monument, is het eerste project van het masterplan ‘Het Nieuwe Wonder van Aduard’ vastgesteld door de gemeente Zuidhorn. De restauratie van het Rechthuis wordt mede mogelijk gemaakt door financiële bijdragen van het Europees Landbouwfonds voor Plattelandsontwikkeling, Leader Lauwersland, de provincie Groningen en de gemeente Zuidhorn.

22-06-2011 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Geert en nico baak lutjegast

DriekeuningenTocht in Lutjegast met Nico en Geert

19 december 2025    Zuidhorn-nieuws
De exacte locatie en datum worden nog bekend gemaakt
Lees verder →
Lichtjestochten

Weer trekkergeweld in regio

19 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Lichtjestochten trekken elk jaar groots bekijk
Lees verder →
Leek markt

Provinciale subsidie voor Leek en Tolbert

19 december 2025    Regio-nieuws
Om het centrum van dorp te verfraaien
Lees verder →
Winnen cultuurcoach van het jaar

Elise van der Laan cultuurcoach van het jaar!

18 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Cultuurcoach van Westerkwartier Elise van der Laan won als eerste van Nederland deze prijs
Lees verder →
Politieauto

Inbraak in kerk in Zuidhorn

18 december 2025    Zuidhorn-nieuws
De inbrekers forceerden een zijdeur om binnen te komen
Lees verder →
Kunstkwartier zingen

Het KunstKwartier viert eerste lustrum met Jubileumconcert Hartslag

18 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Op deze avond laat Het KunstKwartier zien wat het allemaal in huis heeft met verschillende theatrale en muzikale optredens.
Lees verder →