Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Groenlinks: geef basisschool visvliet terug aan het dorp

22 juni 2012    Zuidhorn-nieuws
Voor bewoners van Visvliet is de maat vol. Zij willen met het Penta Primair en het gemeentebestuur van Zuidhorn overleggen over alternatieven.
Nieuws-2012-visvliet

De leerlingen en de ouders van CBS Visvliet-Pieterzijl zijn in actie gekomen en hebben op 20 juni de school bezet. Nu duidelijk is geworden dat er met het bevoegd gezag van de school alleen te praten valt over sluiting van de school, is voor de bewoners van Visvliet de maat vol. Zij willen met het Penta Primair en het gemeentebestuur van Zuidhorn overleggen over alternatieven.

Een meerderheid van de Zuidhorner gemeenteraad heeft zich (door het aannemen van een motie van GroenLinks, VVD en D66) ook uitgesproken voor het in stand houden van de school in Visvliet. Onderwijswethouder Nederveen moet zich hiervoor inzetten. Medewerking van Penta Primair is echter noodzakelijk om tot resultaten te komen. Het gaat erom de kwaliteit van het onderwijs te verbinden met de leefbaarheid van het dorp en het omliggende platteland. Hiermee sluit de gemeenteraad aan bij het beleid van CDA-onderwijsminister Van Bijsterveldt die ook vindt dat we alles op alles moeten zetten om scholen in kleine dorpen, die nog boven de opheffingsnorm (23 leerlingen) zitten, te behouden.

Donderdagavond 20 juni bracht de GroenLinks-fractie een bezoek aan de bezette school in Visvliet, gewapend met appels en met taart voor de bezetters. Gemeenteraadslid Henk Bakker zei: "GroenLinks is solidair met de actievoerders. Het is nu noodzakelijk is om een onafhankelijk bemiddelaar te vragen om het gesprek tussen ouders, dorp en schoolbestuur weer op gang te brengen. Wij willen ons daar in de gemeenteraad voor inzetten. Als met het bevoegd gezag niet te praten valt over het langer openhouden van de school, dan moet overwogen worden om de school terug te geven aan het dorp. Dat betekent het “defuseren” van de school uit de stichting Penta Primair. Uiteindelijk is het wettelijk zo geregeld dat bijzondere scholen het eigendom zijn van de ouders. Een moeilijke weg, maar niet onbegaanbaar. Maar het lijkt mij dat er ook in overleg met Penta Primair goede oplossingen mogelijk moeten zijn. Laten we daar eerst eens echt over gaan praten."

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Terp van ezinge

Waddenmusea bustour ook naar Museum Wierdenland en Kloostermuseum St. Bernardushof

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Erop uit in september en oktober met de culturele bustour vanaf station Groningen
Lees verder →
Kasteel lego

LEGiO-museum wil kasteel kopen

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
LEGO kasteel gemaakt als "Folly" door Martin Pas en Familie Posthumus en Ger de Wilde
Lees verder →
Kaboutervoetbal

Vervolg op het kaboutervoetbal bij vvZuidhorn

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
in het najaar van 2025 (30 augustus t/m 29 november) op zaterdagochtend
Lees verder →
Vacature

Beheerder en Gastvrouw of -heer gezocht bij Cultureel Centrum

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Verbind cultuur en gastvrijheid: ben jij de enthousiaste beheerder die onze bezoekers, huurders én artiesten van A tot Z welkom heet?
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over grofvuil, Tegemoetkoming Meerkosten & huisvesting statushouder

12 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 12 augustus 2025
Lees verder →
Politieauto

Drie doden bij ongeluk op N355 bij Grijpskerk

12 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Twee auto's botsten rond 09.00 uur door onbekende oorzaak frontaal op elkaar
Lees verder →