Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

GL Informatie,- en discussie avond over gevolgen gaswinning Zuidhorn

3 maart 2014    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
"Als de bodem beweegt"
Klaas wybo van der hoek

GroenLinks Zuidhorn stelt al enige tijd met nadruk de gevolgen van de gaswinning aan de orde. De belangen van de inwoners moeten goed behartigd worden door de gemeente, zo vindt GroenLinks.

Onder de titel “Als de bodem beweegt” organiseert GroenLinks Zuidhorn daarom een informatie- en discussie-avond:op woensdag 12 maart 2014, 20.00 uur, Restaurant Zalencentrum Balk, de Gast, Zuidhorn.

De avond gaat over de aardgaswinning en de gevolgen daarvan. Inleiders zijn:
Dick Tillema (oud-voorzitter Aktie ’68 Kommerzijl). Dick Tillema was bijna 20 jaar geleden als voorzitter van Dorpsbelangen Aktie ’68  Kommerzijl én als voorzitter van Kommerzijl Geeft Tegengas (KGT) nauw betrokken bij de discussies over de aanleg van het gasveld Grijpskerk.

Rien Herber (hoogleraar Geo-energie aan de Rijksuniversiteit Groningen). Rien Herber is een expert in de ondergrond en aardgaswinning. Eerder nam hij de stelling in dat opeens stoppen met de gaswinning het probleem waarschijnlijk erger maakt vanwege het toenemen van drukverschillen.

Dirk van Impe (GroenLinks Loppersum) zit als raadslid van Loppersum in het “epicentrum” van de discussies over de gaswinning en de gevolgen daarvan.

Henk Moll (hoogleraar Natuurlijke hulpbronnen in relatie tot duurzame productie en consumptie aan de Rijksuniversiteit Groningen). Onlangs pleitte hij nog een opiniestuk (in het Dagblad van het Noorden) voor een ander en beter gebruik van aardgas. Volgens hem moet er harder gewerkt worden aan een overgang van het gebruik naar duurzame energiebronnen.

De avond staat onder leiding van GroenLinks-fractievoorzitter in Zuidhorn Klaas-Wybo van der Hoek.

Alle belangstellenden zijn welkom!

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Pontje-schippers (8)

Steigerhelling voor voetgangers en fietsers bij Noordhorn, Pontje onhaalbaar

27 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Breuken in staalkabels laten geen enkel wegverkeer toe
Lees verder →
Parkeren  starkenborg

Onveilige verkeers/parkeersituatie Van Starkenborghkanaal ZZ opgelost

25 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Geen modder meer aan de schoenen en nog veiliger ook
Lees verder →
Winterverhalen

Gezellige winterverhalen-middag in Museum Wierdenland voor het hele gezin

25 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 3 januari 2026, 14.00-15.30 uur
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Organisatie draverij Aduard zin in derde editie

24 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
uitbouwen tot jaarlijkse dag waar het hele dorp naar uitkijkt
Lees verder →
Voordeelboekje 2025

Prijzen voordeelboekje Zuidhorn uitgekeerd

24 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Dit jaar tegoedbonnen van Poiesz
Lees verder →
Schuiling wint werk van hoes

Janny Schuiling wint prijs Kunst in de Etalageroute

23 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Anneke hoes populair bij kunstliefhebbers
Lees verder →