Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gemeente Zuidhorn nu ook zelf op de fiets

22 juni 2011    Zuidhorn-nieuws
Gemeente stimuleert gebruik dienstfiets om co2-uitstoot te beperken Vorige week heeft de gemeente drie nieuwe dienstfietsen aangeschaft. De reden hiervoor is het gebruik van de dienstfiets voor afstanden tot 5 km vanaf

Gemeente stimuleert gebruik dienstfiets om co2-uitstoot te beperken

Vorige week heeft de gemeente drie nieuwe dienstfietsen aangeschaft. De reden hiervoor is het gebruik van de dienstfiets voor afstanden tot 5 km vanaf het gemeentehuis te stimuleren. Door medewerkers de dienstfiets te laten gebruiken in plaats van de (dienst) auto, wil de gemeente de CO2-uitstoot beperken. De medewerkers maken inmiddels veelvuldig gebruik van de nieuwe fietsen.

Autoliefhebber Oomkes
Van Wethouder Oomkes is bekend dat hij een fervent autorijder is maar zegt bij mooi weer zeker de fiets te pakken. Voordat tot aankoop werd beslist heeft hij er zelfs al op gefietst.

Een ander ritje zou kunnen zijn van Noordhorn richting Groningen. Veel scholieren volgen deze route maar balen daar nogal van. Ze moeten namelijk dwars door het dorp. Zij vragen zich af waarom ze niet langs het spoor kunnen. Alhoewel met de provincie afgesproken schijnt te zijn dat de Friesestraatweg wordt afgesloten zou een fietspad daar voor de jeugd een oplossing zijn. Deze problematiek is bekend bij de wethouder maar een proefondervindelijk ritje kan misschien het proces versnellen.


Initiatief medewerkers
De medewerkers hebben aangegeven werkbezoeken in Zuidhorn en omgeving zoveel mogelijk op de fiets te willen doen. Door meer te fietsen maken ze minder kilometers met de (dienst)auto en wordt de uitstoot van CO2 beperkt. De huidige dienstfiets heeft zijn diensten de afgelopen jaren bewezen en is af. Om het fietsen te stimuleren heeft het college drie nieuwe fietsen (2 dames- en 1 herenfiets) aangeschaft. Bovendien draagt fietsen bij aan meer bewegen (in de buitenlucht) en dit komt het werk en de gezondheid van de gebruikers ten goede.

Bij zeer slecht weer of wanneer medewerkers veel materiaal mee moeten nemen, mogen ze bij uitzondering de (dienst) auto nemen.

Gemeentelijke campagne
De gemeente heeft van 7 mei tot en met 11 juni 2011 de campagne Met belgerinkel naar de winkel gevoerd. Het doel van deze campagne was inwoners te stimuleren meer op de fiets naar de winkels te gaan. Aan deze campagne deden ruim 40 winkeliers uit de gemeente mee. Zij hebben aangegeven volgend jaar weer mee te willen doen om zo klanten te bewegen meer de fiets te gebruiken.

Fiets Parkeren
Het parkeren van de fietsen is nu nog niet ideaal. Bij het winkelcentrum aan de Overtuinen is weliswaar een aantal nieuwe stallingen geplaatst maar deze zijn niet voldoende. Ook blijkt het lastig om met twee volle fietstassen de fiets tussen de fietsenrekken uit te halen.
De gemeente heeft (en houdt) aandacht voor het parkeren van fietsen in het centrum laat gemeentelijk woordvoerder Martien van der Laan weten.


22-06-2011 WIZ
__________________________________________________________________________________________

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Romystapert swds pubertastis

Pubertastisch!: samen met je puber in gesprek over keuzes maken

04 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Praktische handvatten voor ouders en jongeren, de onderlinge communicatie versterken en bijdragen aan de weerbaarheid en het mentaal welbevinden van jongeren in het Westerkwartier.
Lees verder →
Handhaving aed wide

Wat nemen we mee? een AED!

03 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
AED’s in gemeentelijke handhavingsvoertuigen
Lees verder →
Oude riet

‘Het dal van de Oude Riet, een verdwenen zeearm rond Noord- en Zuidhorn.’

03 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Stichting Beekdal Oude Riet en de Historische Kring Zuidhorn organiseren lezing
Lees verder →
Dichtclub rikandreaeentrudydijkshoorn

Op zoek naar 12 dichters

03 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Dichtclub Westerkwartier organiseert Leekster Gedichtendag 2027
Lees verder →
Vuurwerk van boven

Vuurwerk tijdens de jaarwisseling in Westerkwartier

03 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Verenigingen en stichtingen kunnen ontheffing aanvragen
Lees verder →
Kantoor man

Geen HR-afdeling? Zo houd je grip op verzuim

03 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
​Heb je geen eigen HR-afdeling? Dan komt de begeleiding van een zieke medewerker vaak bij jou terecht.
Lees verder →