Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gebiedskompas Nienoord 2040 geeft richting aan toekomstige ontwikkelingen van het landgoed

14 februari 2024    Zuidhorn-nieuws
Het college heeft ingestemd met het Gebiedskompas Nienoord 2040. Het college legt het nu aan de raad voor om het te laten vaststellen.
Nienoord borg

Het Gebiedskompas beschrijft de koers voor het landgoed Nienoord in Leek voor de komende jaren. Het is een aantrekkelijk en recreatief park, waar elk jaar zo’n 350.000 bezoekers op af komen. Het is een bijzonder gebied waar natuur, cultuur, historie, recreatie, sport, muziek en theater elkaar ontmoeten. Het college vindt het belangrijk de verschillende waarden en belangen van het landgoed in evenwicht te houden. Het Gebiedskompas helpt om daarin goede afwegingen te maken bij ontwikkelingen en initiatieven. Het Gebiedskompas wil ook inspireren en uitnodigen tot handelen en investeren in het landgoed.  

Inwoners, organisaties en ondernemers betrokken bij het proces
De gemeente heeft inwoners, organisaties en ondernemers betrokken bij het maken van het Gebiedskompas. Onder meer via informatiebijeenkomsten, gesprekken en overleggen. Daarnaast heeft het ontwerp-Gebiedskompas vorig jaar in oktober en november ter inzage gelegen. De reacties hierop heeft de gemeente verzameld en verwerkt in het Gebiedskompas. Ook heeft de gemeente afgestemd met onder meer de provincie Groningen, Waterschap Noorderzijlvest en de gemeente Noordenveld.

Uitvoering van het Gebiedskompas
Als de raad het Gebiedskompas heeft vastgesteld, gaat de gemeente aan de slag met de uitvoering ervan. Ze doet dit (weer) samen met inwoners en betrokken organisaties en ondernemers, die een binding hebben met Nienoord. Om samen plannen te maken voor een verdere ontwikkeling van het landgoed.

Wethouder Ruimtelijke Ordening Hans Haze: “Nienoord heeft grote waarde voor Leek en omstreken. We willen die voor de toekomst behouden. We juichen initiatieven voor het landgoed van harte toe. Het Gebiedskompas helpt ons om initiatiefnemers richting te geven aan hun plannen. Het geeft richting aan wat er kan en mag op het landgoed. Het Gebiedskompas vult dat niet tot in detail in. Het gaat uit van nauwe samenwerking tussen gemeente en initiatiefnemers. Om tot een oplossing op maat te komen. Oplossingen die leiden tot een verdere ontwikkeling van dit unieke landgoed in het Westerkwartier.”

Gebiedskompas maakt onderdeel uit van de Omgevingsvisie Westerkwartier

Na vaststelling door de raad maakt het Gebiedskompas Nienoord 2040 onderdeel uit van de Omgevingsvisie Westerkwartier 2040.

De raad behandelt het Gebiedskompas Nienoord in zijn vergadering van 12 maart 2024.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Etalageroute 2025 (29)

Kunst kijken in Zuidhorn; opening etalageroute

17 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Tot 11 oktober is Zuidhorn één grote galerie
Lees verder →
Bestuur streekproductenmarkt

Rabobank ondersteunt Streekproductenmarkt Nienoord

17 september 2025    Zuidhorn-nieuws
De markt is een initiatief van vrijwilligers en bestaat inmiddels 15 jaar
Lees verder →
Doopjurk

Open Monumentendag Westerkwartier; van Doopjurk tot Molen

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Honderden liefhebbers van erfgoed ontdekten de rijke architectuur en boeiende verhalen achter bijna 50 monumenten.
Lees verder →
Rommelmarkt boekenmarkt noordhorn 2025 (18)

Rommelmarkt Noordhorn als vanouds gezellig

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Vrijwilligers maken het feestje
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over groen(er) centrum Zuidhorn, Voorkom vallen! & De Fietstas Challenge

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 september
Lees verder →
Noorderlicht-gemeentehuis-rotonde

Ambtenaren van Rechts naar Links in Zuidhorn

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Van Gemeentehuis naar Noorderlicht
Lees verder →