Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Fietsmuseum Garage Birza

7 juni 2011    Zuidhorn-nieuws
Webmaster loopt er regelmatig langs en nam zich telkenmale voor even te bellen voor een afspraak. Een ontmoeting op de braderie en een mailtje van Rolinka Wegman "weet je wel hoe leuk

Webmaster loopt er regelmatig langs en nam zich telkenmale voor even te bellen voor een afspraak. Een ontmoeting op de braderie en een mailtje van Rolinka Wegman "weet je wel hoe leuk het museum is" waren er voor nodig om die afspraak te maken.

Fietsmuseum Garage Birza bevindt zich aan de Jellemaweg tegenover het Cultureel Centrum Zuidhorn en heeft een unieke verzameling oudheden betreffende het wiel met de nadruk op fiets.

U maakt een historische reis door een oud familiebedrijf in Zuidhorn. Webmaster maakte die samen met Gerrie van Agteren-Birza die uitgebreidt kan vertellen.

De collectie is een prive verzameling van Coos Birza die in ruim 40 jaar tijd unieke fiets en aanverwante artikelen heeft verzameld.

Het materiaal was eerst ondergebracht in verschillende schuurtjes en garageboxen maar in de loop van tijd is alles ondergebracht in het garagepand en ouderlijk huis. De gedachte om een museum ervan te maken speelde al door haar hoofd.

Over de aantrekkingskracht van de voor haar zo gewone spullen twijfelt zij soms. Ze groeide immers op tussen de Velocipedes, kunststof fietsen en houten banden maar die twijfel is onterecht.

Door middel van oud gereedschap, foto's en vele heel bijzondere fietsen maak je als het ware een reis door de tijd.

De fiets stelde je in staat om grotere afstanden af te leggen waarmee de wereld dus in een klap groter werd.

Je kunt die reis maken in Zuidhorn door te »mailen met G van Agteren-Birza om een afspraak te maken.

Fietsmuseum Garage Birza
Jellemaweg 16
9801 LK Zuidhorn

7-6-2011 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Abdij artvark live  eric van nieuwland

Jaarprogramma 2025-2026 Abdijconcerten bekend

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
De kaartverkoop van het nieuwe seizoen gestart.
Lees verder →
Lantaarnpaal-poster-juli (1)

Nieuws van de lantaarnpaal #2

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aanplakbiljet is van alle tijden, denk aan Luther die zijn stellingen kenbaar maakte door ze aan de deur te spijkeren. Ook de lantaarnpaal is een gewillig object om boodschappen of oproepen te doen.
Lees verder →
Aduarderzijl-2025-2

Op de fiets door bijzondere landschap tussen Ezinge, Garnwerd en Schilligeham

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 16 augustus vanuit Museum Wierdenland, Ezinge
Lees verder →
Varen-bootje-matsloot

Rondje Zummer kiest het ruime sop en vaart Westerkwartier binnen

30 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 18 augustus doet verslaggeversduo Maartje Ettema en Niiwino Geertsema, Schaphalsterzijl, Ezinge en Aduarderzijl en Garnwerd aan
Lees verder →
Politieauto

Verdacht persoon snuffelt rond in tuinen in Zuidhorn

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
“Maakt er een rommeltje van”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Vervolg gesprekken huisvesting statushouders & korting op regenton

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 29 juli 2025
Lees verder →