Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Feest vrijheid

Op zaterdag 17 mei viert Ezinge 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen. Op sfeervolle plekken in het dorp – Museum Wierdenland, het veldje bij de haven en de kerk op de wierde – treden in een speciaal middag- en avondprogramma uiteenlopende artiesten op.

Het programma opent om 11.00 uur in Museum Wierdenland, door Fieke Gosselaar (schrijver/dichter en streektaalconsulent) en David de Vries (onderzoeker verhalen van Trijntje Soldaats). Vervolgens kunnen bezoekers genieten van optredens van verhalencollectief ‘Kom op verhoal’ van Mien Westerkwartier, theatergezelschap Iovivat uit Garnwerd, CMV Juliana Oldehove, folkgroep Pangea, theaterprogramma voor kinderen Marikesj en het Lichtekoor Garwerd.

Daarnaast zijn er rijdende optredens door het dorp van Theater Suer en kunnen bezoekers onderweg de magische kar van Carla van de Ven tegenkomen. De hele dag zijn er ijsjes verkrijgbaar bij de ijskar van Rianne en vanaf 12.00 uur kunnen bezoekers terecht bij Café De Brug voor een hapje en een drankje. De middag wordt feestelijk afgesloten door De Eendracht uit Ezinge, het oudste fanfareorkest van Nederland.

In de avond vindt in de kerk op de wierde vanaf 19.30 uur een verstild programma plaats. Hier brengen Esther Wiersma (zingt Hildegard von Bingen) begeleid door Jolanda Tuma, harpiste Jeanne van der Veer, de Poëziekring Ezinge, gitarist Janco de Leeuw en zangeres Ester van Dijk een afwisselend programma van poëzie en muziek ten gehore.

Het Feest van de Vrijheid in Ezinge wordt georganiseerd door de werkgroep Trijntje Soldaats vanuit Museum Wierdenland. Alle optredens zijn gratis toegankelijk. Houd voor het volledige blokkenschema de sociale media van Museum Wierdenland in de gaten.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

4 mei 2023 (1)

Jaarlijkse Nationale 4 mei herdenking in Zuidhorn

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Maandag 4 mei – 19.30 uur: herdenking bij het monument in het Wilhelminapark
Lees verder →
Team 1 eind 2526

Teams ttv Talero snakken naar eind seizoen

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de laatste competitieronde konden geen teams van ttv Talero meer promoveren of degraderen.
Lees verder →
Omd niehove

Veerkrachtig erfgoed in het Westerkwartier!

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De Stichting Open Monumentendag Westerkwartier kijkt met veel enthousiasme vooruit naar de aankomende Open Monumentendag op zaterdag 12 september 2026.
Lees verder →
Vogel

​De veelzijdigheid van een luchtbuks in Nationale parken

20 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Nationale parken zoals Nationaal Park de Alde Feanen staan vaak bekend om de uitgestrekte natuurgebieden, rust en rijke fauna.
Lees verder →
Take one

Jeugdkorps Bicycle Showband Crescendo opent Streetparade en Take One 2026

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Take One eerste grote testcase voor Wereld Muziek Concours shows
Lees verder →
Biobased verduurzamen woningen

Feestelijk moment voor biobased verduurzamen van woningen in Leek

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De woningen krijgen een nieuw biobased dak voorzien van natuurlijke hennepisolatie, daarnaast wordt er hybridewarmtepomp en kunststofkozijnen geplaatst.
Lees verder →