Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Extra verkeerscontroles in Westerkwartier

8 juni 2011    Zuidhorn-nieuws
Het dagelijkse verkeer in de 60km-zones in het Westerkwartier krijgt de komende tijd geregeld te maken met de politie. Vanaf dinsdag 14 juni voert de politie op een aantal wegen in het

Het dagelijkse verkeer in de 60km-zones in het Westerkwartier krijgt de komende tijd geregeld te maken met de politie. Vanaf dinsdag 14 juni voert de politie op een aantal wegen in het gebied (extra) verkeerscontroles uit. Dit is mogelijk dankzij het project Subjectieve verkeersonveiligheid van Regiopolitie Groningen. De politie werkt hierbij nauw samen met de vier Westerkwartiergemeenten Grootegast, Leek, Marum en Zuidhorn en provincie Groningen. De gemeenten besteden door voorlichting extra aandacht aan het gedrag op de 60km-wegen. Hierbij betrekken ze ook de scholen in het Westerkwartier. De politie houdt gedurende een half jaar extra controles.

De extra aandacht van gemeenten, politie en provincie richt zich op vier wegen in het Westerkwartier: de Halbe Wiersemaweg, de Ipo Haaimaweg, de Mensumaweg en de Weersterweg. Deze vier wegen liggen buiten de bebouwde kom en worden gebruikt door verschillende soorten weggebruikers: automobilisten, landbouwverkeer en fietsers, waaronder veel scholieren. Dat zorgt soms voor gevaarlijke situaties als snel verkeer langzaam verkeer passeert en als de weggebruikers zich niet aan hun plaats op de weg houden.

Gevoel van onveiligheid
Aanleiding voor het project zijn dan ook de vele klachten van buurtbewoners over de verkeersonveiligheid. Zij maken zich extra bezorgd om de combinatie van het grote aantal schoolkinderen op de fiets en het gemotoriseerde verkeer. Onoplettendheid en onverantwoord verkeersgedrag van alle betrokkenen spelen daarbij een rol. Om meer zicht te krijgen op de onveiligheidsgevoelens hebben de gemeenten een enquête gehouden onder weggebruikers van de weg zoals automobilisten, landbouwverkeer en fietsers, vooral scholieren. Daaruit bleek dat er geregeld veel te hard wordt gereden. Dat werd bevestigd door snelheidsmetingen die op alle wegen zijn gehouden. Hieruit blijkt dat er op alle wegen sprake is van forse snelheidsovertredingen, met uitschieters van meer dan 140 km/uur.

Voorlichting en controles
De gemeenten dragen bij aan het project door voorlichting te geven over verkeersregels en verantwoord verkeersgedrag aan het gemotoriseerde verkeer en de fietsers in de omgeving. Bovendien worden vier scholen in de regio betrokken bij het project om extra voorlichting te geven aan scholieren. De politie voert extra controles uit; na zes weken van dagelijkse controles vindt een eerste tussenmeting plaats en wordt de handhavingsinzet eventueel aangepast.
8-6-2011 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →