Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Excursie Museum Wierdenland, Kerk & Allersmaborg

3 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 12 april 2025
Allersmaborg

Museum Wierdenland, Ezinge - Ontdek de geschiedenis van het wierdenlandschap rond Ezinge en bezoek Museum Wierdenland, de kerk en de Allersmaborg in deze gecombineerde excursie. De geschiedenis van het landschap in en rond de wierde van Ezinge is verweven met de rol van de kerk en met de vroegere bewoners van de Allersmaborg.

De Allersmaborg is een van de kleinere, maar sfeervolle borgen in Groningen. Deze borg ligt verborgen in bossages op schootsafstand van Ezinge. In deze excursie krijg je een rondleiding binnen door de kamers van de borg en het koetshuis. En vertelt een gids je vanuit de tuinen over de verschillende bouwperiodes van de borg.

Onder begeleiding van een deskundige gids van het museum ontdek je meer over de geschiedenis van de wierde van Ezinge in het museum, via een kijkje in de middeleeuwse kerk op de wierde van Ezinge en in een uitgebreid bezoek aan de borg.
Deelname aan de excursie kan per fiets, maar ook per auto.

Start: Museum Wierdenland, Ezinge
Tijd: 13.00-16.30 uur

Prijs: € 27,50 p.p. (€ 21,50 met museumkaart) – incl. museumbezoek, toelichting door gids en thee en taart bij de Allersmaborg. Kinderen t/m 12 jaar € 15,50 (€ 9,50 met museumkaart).
Aanmelden: vooraf aanmelden is noodzakelijk. Stuur hiervoor een e-mail naar boekingen@wierdenland.nl en ontvang het complete programma.
 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Archeologie-tussen-de-gasten (10)

Archeologen graven van alles op in Zuidhorn ( zelfs een oefenboerderij van de brandweer)

03 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Zuidhorn ook al in de ijzertijd bewoond
Lees verder →
Abdij artvark live  eric van nieuwland

Jaarprogramma 2025-2026 Abdijconcerten bekend

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
De kaartverkoop van het nieuwe seizoen gestart.
Lees verder →
Lantaarnpaal-poster-juli (1)

Nieuws van de lantaarnpaal #2

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aanplakbiljet is van alle tijden, denk aan Luther die zijn stellingen kenbaar maakte door ze aan de deur te spijkeren. Ook de lantaarnpaal is een gewillig object om boodschappen of oproepen te doen.
Lees verder →
Aduarderzijl-2025-2

Op de fiets door bijzondere landschap tussen Ezinge, Garnwerd en Schilligeham

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 16 augustus vanuit Museum Wierdenland, Ezinge
Lees verder →
Varen-bootje-matsloot

Rondje Zummer kiest het ruime sop en vaart Westerkwartier binnen

30 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 18 augustus doet verslaggeversduo Maartje Ettema en Niiwino Geertsema, Schaphalsterzijl, Ezinge en Aduarderzijl en Garnwerd aan
Lees verder →
Politieauto

Verdacht persoon snuffelt rond in tuinen in Zuidhorn

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
“Maakt er een rommeltje van”
Lees verder →