Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Dynamische ontmoeting tussen Koplopers

5 juli 2016    Zuidhorn-nieuws
Koploperproject: aansluiten op actuele, duurzame trends en ontwikkelingen in de markt
Koploperproject

Het was een dynamische ontmoeting tussen de negen bedrijven die meedoen ana het Koploperproject Zuidhorn bij fruitbedrijf Oudebosch in Niehove vorige week maandag. Tijdens de bijeenkomst presenteerden ondernemers hun ideeën om duurzamer te ondernemen. Vertegenwoordigers van de gemeente Zuidhorn, de Gebiedscoöperatie Westerkwartier en de Hanzehogeschool luisterden geboeid naar plannen die ter sprake kwamen.

 

Duurzame winst

Het doel van de middag was om met elkaar ervaringen uit te wisselen over duurzaam ondernemerschap en elkaar te inspireren. Geert van der Veen van Pure Energie trapte als gastspreker af en deelde zijn ervaringen. Vervolgens presenteerde ieder bedrijf zijn eigen resultaten en gaf een doorkijk naar de toekomst. Aannemer Wiersma, Top Milieuservice, Hoekstra Bouw en Elting Stukadoors willen met een ‘gipsgroep’ zich verder verdiepen in milieuvriendelijke gipssoorten en circulaire bouw. Koploper Mechielsen voorzag zijn loodsen al van zonnepanelen en LED-verlichtingstraten. Oudebosch is dankzij bijna 900 zonnepanelen op zijn daken zelfvoorzienend en richt zich nu op optimalisatie van de energiehuishouding met een koude-warmte opslagsysteem. Hummel TuinTotaal speelt slim in op de toenemende vraag naar gebruikte materialen. Supermarkt Attent Oldehove en koploper Koopman Transport richten zich meer op bewustwording en educatie. De supermarkt heeft de ambitie om jeugd bij het energiethema te betrekken. Tot slot wil Koopman Transport het eigen personeel meer betrekken bij haar duurzame doelstellingen.

 

Over het Koploperproject

Naar aanleiding van het Koploperproject denken de negen bedrijven na over een duurzame toekomst van hun bedrijf, stellen een uitvoeringsagenda op en treffen gerichte maatregelen. De Koplopers sluiten daarmee aan op de actuele, duurzame trends en ontwikkelingen in de markt. Gemeente Zuidhorn stimuleert dit project om uiteindelijk ook andere bedrijven in de gemeente en in het Westerkwartier op duurzame ideeën te brengen. Eind november dit jaar presenteren de bedrijven hun resultaten aan het publiek, tijdens het Koplopersymposium.

Informatie over dit project is te vinden op http://www.koploperproject-groningen.nl

  • Koploper
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →