Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Dynamische ontmoeting tussen Koplopers

5 juli 2016    Zuidhorn-nieuws
Koploperproject: aansluiten op actuele, duurzame trends en ontwikkelingen in de markt
Koploperproject

Het was een dynamische ontmoeting tussen de negen bedrijven die meedoen ana het Koploperproject Zuidhorn bij fruitbedrijf Oudebosch in Niehove vorige week maandag. Tijdens de bijeenkomst presenteerden ondernemers hun ideeën om duurzamer te ondernemen. Vertegenwoordigers van de gemeente Zuidhorn, de Gebiedscoöperatie Westerkwartier en de Hanzehogeschool luisterden geboeid naar plannen die ter sprake kwamen.

 

Duurzame winst

Het doel van de middag was om met elkaar ervaringen uit te wisselen over duurzaam ondernemerschap en elkaar te inspireren. Geert van der Veen van Pure Energie trapte als gastspreker af en deelde zijn ervaringen. Vervolgens presenteerde ieder bedrijf zijn eigen resultaten en gaf een doorkijk naar de toekomst. Aannemer Wiersma, Top Milieuservice, Hoekstra Bouw en Elting Stukadoors willen met een ‘gipsgroep’ zich verder verdiepen in milieuvriendelijke gipssoorten en circulaire bouw. Koploper Mechielsen voorzag zijn loodsen al van zonnepanelen en LED-verlichtingstraten. Oudebosch is dankzij bijna 900 zonnepanelen op zijn daken zelfvoorzienend en richt zich nu op optimalisatie van de energiehuishouding met een koude-warmte opslagsysteem. Hummel TuinTotaal speelt slim in op de toenemende vraag naar gebruikte materialen. Supermarkt Attent Oldehove en koploper Koopman Transport richten zich meer op bewustwording en educatie. De supermarkt heeft de ambitie om jeugd bij het energiethema te betrekken. Tot slot wil Koopman Transport het eigen personeel meer betrekken bij haar duurzame doelstellingen.

 

Over het Koploperproject

Naar aanleiding van het Koploperproject denken de negen bedrijven na over een duurzame toekomst van hun bedrijf, stellen een uitvoeringsagenda op en treffen gerichte maatregelen. De Koplopers sluiten daarmee aan op de actuele, duurzame trends en ontwikkelingen in de markt. Gemeente Zuidhorn stimuleert dit project om uiteindelijk ook andere bedrijven in de gemeente en in het Westerkwartier op duurzame ideeën te brengen. Eind november dit jaar presenteren de bedrijven hun resultaten aan het publiek, tijdens het Koplopersymposium.

Informatie over dit project is te vinden op http://www.koploperproject-groningen.nl

  • Koploper
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Terp van ezinge

Waddenmusea bustour ook naar Museum Wierdenland en Kloostermuseum St. Bernardushof

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Erop uit in september en oktober met de culturele bustour vanaf station Groningen
Lees verder →
Kasteel lego

LEGiO-museum wil kasteel kopen

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
LEGO kasteel gemaakt als "Folly" door Martin Pas en Familie Posthumus en Ger de Wilde
Lees verder →
Kaboutervoetbal

Vervolg op het kaboutervoetbal bij vvZuidhorn

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
in het najaar van 2025 (30 augustus t/m 29 november) op zaterdagochtend
Lees verder →
Vacature

Beheerder en Gastvrouw of -heer gezocht bij Cultureel Centrum

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Verbind cultuur en gastvrijheid: ben jij de enthousiaste beheerder die onze bezoekers, huurders én artiesten van A tot Z welkom heet?
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over grofvuil, Tegemoetkoming Meerkosten & huisvesting statushouder

12 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 12 augustus 2025
Lees verder →
Politieauto

Drie doden bij ongeluk op N355 bij Grijpskerk

12 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Twee auto's botsten rond 09.00 uur door onbekende oorzaak frontaal op elkaar
Lees verder →