Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Duurzaam wonen in Zuidhorn: wat zijn de mogelijkheden?

28 januari 2019    Zuidhorn-nieuws
Duurzaam wonen begint bij een goede isolatie
Gas

Duurzaamheid is dé trend van nu: steeds meer mensen hechten waarde aan de duurzaamheid van hun woning. Een energiezuinige woning is niet alleen goed voor het milieu, maar ook voor de portemonnee. Er wordt namelijk flink bespaard op de energierekening. Hieronder bespreken we een aantal voorbeelden van energiebesparende maatregelen.

Zorg voor een goede isolatie
Duurzaam wonen begint bij een goede isolatie. Als de woning niet goed geïsoleerd is, dan gaat er veel warmte verloren via het dak, de vloer en de muren. Bij een slecht geïsoleerd dak kan er wel ruim 30% van de warmte verloren gaan. Met een goede isolatie wordt dit warmteverlies tot een minimum beperkt. Online kunnen eigenaren van een woning uitzoeken wat zij nog aan de isolatie van hun huis kunnen verbeteren. Een goed geïsoleerde woning zorgt er wel voor dat de woning niet meer automatisch geventileerd wordt. Vergeet dus niet om de woning goed te ventileren. Dit kun je doen door regelmatig de ramen te openen. Zorg er daarnaast voor dat de ventilatieroosters (als deze aanwezig zijn) altijd geopend zijn. Hierdoor kan de vervuilde lucht weer naar buiten en kan er schone lucht naar binnen.

Aardgasvrij wonen
In 2050 moeten alle huishoudens in Nederland van het aardgas af zijn. Het is dus noodzakelijk dat er een duurzaam verwarmingssysteem in de woningen komt. Gelukkig zijn er verschillende mogelijkheden om de woning aardgasvrij te verwarmen. Dat kan bijvoorbeeld met een warmtepomp of met een pelletkachel. Een warmtepomp haalt warmte uit de omgeving (aarde, grondwater of buitenlucht) om vervolgens de woning én het tapwater te verwarmen. Je kunt een warmtepomp zien als een duurzame cv-ketel. Een pelletkachel is een kachel waarin pellets verbrand worden. Met de aanschaf van een warmtepomp, gaat de elektriciteitsrekening wel omhoog omdat deze installatie stroom gebruikt. Kies bij voorkeur voor een groene energieleverancier of zonnepanelen om in deze energiebehoefte te voorzien. Je kunt energie vergelijken om uit te zoeken welke groene aanbieder het beste bij jouw wensen past.

Koken zonder aardgas
De meest duurzame manier om te koken is koken op inductie. Dit houdt in dat je elektrisch kookt op een inductieplaat. Dit is ook een stuk veiliger dan koken op gas. Wil jij overstappen op inductie? Er is een burgerinitiatief in Groningen opgestaan die koken op inductie wil stimuleren. Onder de naam #inductie050 willen zij gezamenlijk een eerste stap zetten om van het gas los te gaan.

Subsidies en financieringsregelingen
De overheid, maar ook de provincie Groningen, stimuleert duurzaam wonen. Daardoor zijn er aantrekkelijke financieringsmogelijkheden en subsidies beschikbaar gesteld. Zo is het mogelijk om de btw die er over de aanschaf van zonnepanelen betaald wordt terug te vragen. Daarnaast krijg je tot 2021 subsidie bij de aankoop van zonneboilers, warmtepompen, biomassaketels en pelletkachels. Deze subsidie vraag je aan bij RVO. Tot slot kan men ook een beroep doen op de Energiebespaarlening. Dit is een aantrekkelijke mogelijkheid om energiebesparende maatregelen te kunnen financieren.

Bron: Pricewise

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Hospice

Inloopuur bij Hospice de Mantel - Zuidhorn

28 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Van 3 t/m 10 oktober is het de Week van de Palliatieve Zorg.
Lees verder →
Zunobri sparta

Zunobri doet aan klantenbinding en wint ruim

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri heeft de wedstrijd stevig in handen
Lees verder →
Afval-verzamelen

Opschoonactie zwerfafval Westerkwartier

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws
zaterdag 3 oktober 2026
Lees verder →
Ruben talen en kees zuidland dubbel

Kees Zuidland ongeslagen bij rentree ttv Talero

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Het viel al op bij de trainingen dat oud-GTTC-speler Kees Zuidland ondanks dat het stof van het batje moest worden geblazen hij bij de selectietrainingen moeiteloos aansloot en zijn vastheid weer snel terug had.
Lees verder →
Politieauto

Meisje ruim drie kwartier bekneld in fiets, brandweer bevrijdt haar met slijptol

26 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Het meisje zat vermoedelijk achterop bij haar moeder toen ze met de fiets ten val kwamen.
Lees verder →
Bauke nos screenshot

WK Wielrennen in 2034 ook door Westerkwartier, Bauke Blij!

24 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Het is voor het eerst in 22 jaar dat het WK weer in Nederland plaatsvindt.
Lees verder →