Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Duurzaam wonen in Zuidhorn: wat zijn de mogelijkheden?

28 januari 2019    Zuidhorn-nieuws
Duurzaam wonen begint bij een goede isolatie
Gas

Duurzaamheid is dé trend van nu: steeds meer mensen hechten waarde aan de duurzaamheid van hun woning. Een energiezuinige woning is niet alleen goed voor het milieu, maar ook voor de portemonnee. Er wordt namelijk flink bespaard op de energierekening. Hieronder bespreken we een aantal voorbeelden van energiebesparende maatregelen.

Zorg voor een goede isolatie
Duurzaam wonen begint bij een goede isolatie. Als de woning niet goed geïsoleerd is, dan gaat er veel warmte verloren via het dak, de vloer en de muren. Bij een slecht geïsoleerd dak kan er wel ruim 30% van de warmte verloren gaan. Met een goede isolatie wordt dit warmteverlies tot een minimum beperkt. Online kunnen eigenaren van een woning uitzoeken wat zij nog aan de isolatie van hun huis kunnen verbeteren. Een goed geïsoleerde woning zorgt er wel voor dat de woning niet meer automatisch geventileerd wordt. Vergeet dus niet om de woning goed te ventileren. Dit kun je doen door regelmatig de ramen te openen. Zorg er daarnaast voor dat de ventilatieroosters (als deze aanwezig zijn) altijd geopend zijn. Hierdoor kan de vervuilde lucht weer naar buiten en kan er schone lucht naar binnen.

Aardgasvrij wonen
In 2050 moeten alle huishoudens in Nederland van het aardgas af zijn. Het is dus noodzakelijk dat er een duurzaam verwarmingssysteem in de woningen komt. Gelukkig zijn er verschillende mogelijkheden om de woning aardgasvrij te verwarmen. Dat kan bijvoorbeeld met een warmtepomp of met een pelletkachel. Een warmtepomp haalt warmte uit de omgeving (aarde, grondwater of buitenlucht) om vervolgens de woning én het tapwater te verwarmen. Je kunt een warmtepomp zien als een duurzame cv-ketel. Een pelletkachel is een kachel waarin pellets verbrand worden. Met de aanschaf van een warmtepomp, gaat de elektriciteitsrekening wel omhoog omdat deze installatie stroom gebruikt. Kies bij voorkeur voor een groene energieleverancier of zonnepanelen om in deze energiebehoefte te voorzien. Je kunt energie vergelijken om uit te zoeken welke groene aanbieder het beste bij jouw wensen past.

Koken zonder aardgas
De meest duurzame manier om te koken is koken op inductie. Dit houdt in dat je elektrisch kookt op een inductieplaat. Dit is ook een stuk veiliger dan koken op gas. Wil jij overstappen op inductie? Er is een burgerinitiatief in Groningen opgestaan die koken op inductie wil stimuleren. Onder de naam #inductie050 willen zij gezamenlijk een eerste stap zetten om van het gas los te gaan.

Subsidies en financieringsregelingen
De overheid, maar ook de provincie Groningen, stimuleert duurzaam wonen. Daardoor zijn er aantrekkelijke financieringsmogelijkheden en subsidies beschikbaar gesteld. Zo is het mogelijk om de btw die er over de aanschaf van zonnepanelen betaald wordt terug te vragen. Daarnaast krijg je tot 2021 subsidie bij de aankoop van zonneboilers, warmtepompen, biomassaketels en pelletkachels. Deze subsidie vraag je aan bij RVO. Tot slot kan men ook een beroep doen op de Energiebespaarlening. Dit is een aantrekkelijke mogelijkheid om energiebesparende maatregelen te kunnen financieren.

Bron: Pricewise

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Pleinfeest-schuiling

Zuidhorn geniet van verjaardagsfeest Schuiling

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Perfect weer, swingende muziek en een engelbewaarder tot slot
Lees verder →
Helicopter-3378335 640

Helikopter, helikopter. Mag ik met jou mee om hoog?

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Hoog in de wolken wil ik wezen. Hoog in de wolken wil ik zijn. Helikopter, helikopter
Lees verder →
75 jaar

75 jaar Schuiling: Feest op het plein

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Marco Schuitmaker, Wolter Kroes Liveband ROXX en Foodtrucks
Lees verder →
Finalisten 2025 jeugd ttv talero

Ruben Talen en Stefan Koops clubkampioen tafeltennisvereniging Talero

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor het eerst waren er twee categorieën
Lees verder →
Zomer muziek

‘Tussen Kunst en Curry’

08 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Seizoensafsluiting Het KunstKwartier
Lees verder →
Kunstwerk  smilease

Kunstwerk SmiLease sluit aan op Art-7 project: Niet alleen bedrijfspanden maar kunst langs snelweg

08 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Hans van der Kooij: " Als autobedrijf zou het misschien logisch zijn om aan de A7-kant een parkeerplaats te maken maar erg bijzonder is dat niet, ook de panden ernaast hebben een parkeerplaats met veel auto's".
Lees verder →