Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Provincie en gemeenten per 1 januari over op groene energie

2 januari 2019    Zuidhorn-nieuws
Alle gebouwen, bruggen, sluizen, straatlantaarns en de energie voor de gebouwen van de Veiligheidsregio en Omgevingsdienst
Zonnepanelen1

Alle gebouwen van de gemeente en provincie, bruggen, sluizen, straatlantaarns en kermisattracties in de gemeenten Groningen, Hogeland, Midden-Groningen, Westerkwartier en Delfzijl werken vanaf 1 januari 2019 op groene stroom. Ook de energie voor de gebouwen van de Veiligheidsregio en Omgevingsdienst komt voortaan uit duurzame energiebronnen, zoals zonnepanelen en windmolens.

De duurzame energie wordt in de komende vijftien jaar lokaal opgewekt door Eneco en Energie VanOns, de lokale organisatie die energie verkoopt van de Groningse energiecoöperaties. Het bundelen van de energie-inkoop biedt bijvoorbeeld Grunneger Power en kleinere coöperaties de kans te investeren in innovatie Zo houden we het geld in de regio. Het totale stroomverbruik van 60 miljoen kilowattuur is te vergelijken met het verbruik van 17.000 huishoudens.

Krachten bundelen
In 2035 willen we in de provincie Groningen 60 procent van onze energie duurzaam opwekken. ‘Als provincie Groningen geven we graag het goede voorbeeld door energie te besparen én duurzaam in te kopen. De combinatie van innovatie, samenwerking en de duur van dit inkoopcontract maakt het mogelijk om nieuwe energiebronnen te ontwikkelen in de provincie’, zegt gedeputeerde Nienke Homan. Dat kan de provincie echter niet alleen. ‘Integendeel: het lukt alleen als we het samen doen. Met bedrijven, kennisinstellingen, andere overheden, organisaties en alle inwoners van onze provincie. Alleen als we onze krachten bundelen, kunnen we van onze regio een sterke, schone groei‐economie maken.’

Koploper
Groningen is met de afsluiting van dit langdurige energiecontract een van de koplopers in Nederland. De Groninger partijen stimuleren de energieleveranciers inwoners bij de plannen voor nieuwe zonne- en windenergieparken te betrekken. En bij de bouw van deze parken werkgelegenheid te creëren voor mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt.
Dit is een gezamenlijk persbericht van provincie Groningen, gemeente Groningen, gemeente Het Hogeland, gemeente Westerkwartier, gemeente Midden-Groningen, gemeente Delfzijl, Veiligheidsregio groningen en Omgevingsdienst Groningen

bron: Eemskrant

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Oplevering lauwerscollege-001

Nieuwbouw Lauwers College Grijpskerk officieel opgeleverd

14 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Het nieuwe gebouw van het Lauwers College in Grijpskerk is op maandag 10 augustus officiëel opgeleverd
Lees verder →
Nieuw talent orkest blazers

Nieuw Talent Orkest Leek: het plezier van samen muziek maken!

14 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Op zaterdag 26 september 2026 is de eerste repetitie van Nieuw Talent Orkest Leek
Lees verder →
Zhdigitaal

Live meekijken naar plein Zuidhorn

13 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld - fotos
Markt, evenementen, bouwproject en foutparkeerders
Lees verder →
The-lasses

Dorpskerk Grijpskerk presenteert programma

13 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Lezing, concert The Lasses, Open podium en Klankschalenconcert
Lees verder →
Zonsverduistering zoutkamp 2026 (1)

Zonsverduistering in Zoutkamp

13 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Brilletje uit 1999 doet het nog prima
Lees verder →
Fun in the park 2026 (1)

Lekker weertje tijdens Fun in the Park Zuidhorn

11 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Het bijna traditionele 'Fun in the Park'! met een stormbaan, wilde stier en schmink
Lees verder →