Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Dorpssafari Zuidhorn: Kritische blik op eigen centrum

19 mei 2022    Zuidhorn-nieuws
Dorpsschouw met een catchy naam
Dorpssafari

Woensdag 11 mei werd er op initiatief van gemeente Westerkwartier een zogenaamde Dorpssafari georganiseerd in Zuidhorn. De gemeente maakt serieus werk van de inrichting van het centrum aan de hand van de detailhandelsvisie en woonwensen van inwoners, een zogenaamd woonplan. Een woonplan wordt overigens voor alle dorpen in de gemeente opgesteld. » Lees meer

Een gezelschap van ambtenaren, ondernemers, leden van Zakenkring Zuidhorn en geïnteresseerde inwoners vertrok vanuit Hotel in ´t Holt 1654 in drietallen met de opdracht om kritisch te kijken naar de ( inrichting van ) het centrum.

Met een vragenlijst in de hand werd door het centrum gelopen. Hoe is de bereikbaarheid van het centrum? ( een bord met “Centrum” bij de entree aan de Fanerweg is gewenst ). Hoe is de routing in het centrum ( +- ), is het schoon en veilig ( + ), is er een passend aanbod van winkels ( mag diverser / onderscheidener ) en is het centrumgebied attractief ( - -) ? Voor met name het laatste punt waren er tal van suggesties. Meer groen, en dan volwassen bomen, Een muziekkoepel of podium op de Overtuinen, wat op zichzelf al uitnodigend is om even te zitten. Ook voor kinderen leuk om op te spelen en waar een muziekvereniging of bandje zich kan laten horen. ( Het argument dat de markt daar last van heeft kan van tafel, de marktlieden hebben tegenwoordig allemaal een mover waarmee ze op de centimeter nauwkeurig kunnen parkeren ).

Na afloop werd nagepraat en toegezegd door de gemeente om de bevindingen op zeer korte termijn te laten weten. Er is nog een ( klein ) budget om op korte termijn te besteden maar dat is met een paar volwassen bomen wel op. Meer geld om aan e.e.a gevolg te geven zal wat langer op zich laten wachten. Van een tweetal inloopbijeenkomsten wordt nog meer input verwacht. De inloopbijeenkomst van afgelopen dinsdag werd in ieder geval goed bezocht. Donderdag 19 mei is er een tweede mogelijkheid om input te geven. Die bijeenkomst start om 14.00 uur, ook in het gemeentehuis in Zuidhorn.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →