Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Gemeente Westerkwartier gaat aan de slag met woonplan per dorp

10 mei 2022    Zuidhorn-nieuws
Het lukt niet om in 2022 voor 41 dorpen een woonplan te maken maar alle dorpen komen aan de beurt
Nieuwbouw

Gemeente Westerkwartier gaat aan de slag met woonplannen voor de dorpen. De gemeente doet dit samen met de vertegenwoordigers van dorpsbelangen, inwoners, de woningcorporaties en hun huurdersvertegenwoordigers. In de woonplannen komt onder meer te staan aan welke woningen behoefte is. Ook komt erin te staan waar vernieuwing nodig is of waar gebouwen mogelijk tot woningen om te vormen zijn. Daarnaast is er aandacht voor de leefbaarheid van de woonomgeving. Het woonplan maakt duidelijk wat er zou moeten gebeuren in een dorp en waar dit zou kunnen.

Digitale enquête
Als voorbereiding op het maken van de woonplannen vraagt de gemeente inwoners een digitale enquête in te vullen. De uitkomsten van deze enquête gebruikt de gemeente bij het maken van de woonplannen. Inwoners kunnen in de vragenlijst ook aangeven of ze mee willen denken over het woonplan voor hun dorp. De vragenlijst is te vinden via http://www.westerkwartier.nl/woonplannen en in te vullen tot en met 31 mei 2022.

Alle dorpen komen aan de beurt
Het lukt niet om in 2022 voor 41 dorpen een woonplan te maken. Dit jaar start de gemeente met woonplannen voor tien dorpen. Op basis van de Woonvisie Westerkwartier 2020-2025 en lopende ontwikkelingen zijn dat in ieder geval: Aduard, Briltil, De Wilp, Grijpskerk, Leek, Oostwold, Tolbert en Zuidhorn. De andere twee dorpen worden toegevoegd op basis van de uitkomst van de enquête. De overige 31 dorpen komen voor de zomer van 2025 aan de beurt. Voor dorpen die zelf al eerder aan de slag willen, maakt de gemeente een handleiding om te starten met de voorbereiding.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →