Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Derde GroBusiness Ondernemersfestival

4 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
één dag inspiratie, netwerk en actie in de Toekomst
Impressie grobusiness ondernemersfestival 2024 - stella dekker (2)

Op donderdag 3 juli vult industrieel erfgoed De Toekomst zich opnieuw met Groningse ondernemers voor de derde editie van het GroBusiness Ondernemersfestival. Onder het motto ‘Maak jouw toekomst – begin nu’ staan inspirerende ondernemersverhalen, interactieve sessies en veel netwerkkansen centraal.

Voor ondernemers, door ondernemers 
Het festival richt zich op mkb ondernemers de hele provincie Groningen die een volgende stap willen zetten. Ondernemers die zoeken naar inspiratie hoe te groeien, hoe het pad uit te stippelen en wie daarbij kan helpen. Bezoekers krijgen concrete handvatten rond innovatie, personeel, duurzaamheid, digitalisering, financiering en internationalisering. In één dag van inspiratie naar transformatie.

Nieuw dit jaar is de nadruk op ontmoeting en verbinding: een ruim opgezet Festivalplein en een aparte Festival App maken netwerken makkelijk en laagdrempelig.

Vijf belevingszones 
Ondernemers stippelen zelf hun route uit op het festival. Het GroBusiness Ondernemersfestival bestaat uit vijf zones:

Ondernemersbühne : ondernemersverhalen van Belsimpel (van studentenkamer naar Europese speler), Vepa (circulair produceren zonder kostenexplosie) en Laudermarke Group (melkveestal ombouwen tot internationaal e-commercebedrijf)
Ondernemers Expeditie “Route ’56” – creatieve wandeling die uitdaagt om actief mee te denken en mee te doen aan de toekomst van ondernemen in Groningen 
Machinekamer – interactieve sessies over het in beweging krijgen van je organisatie. Hoe ga jij als ondernemer verandering organiseren? Over Gen Z en AI. 
Experimentarium – live proberen van nieuwe technologie en slimme toepassingen zoals een humanoïde robot, AI, VR en hologrammen. 
Festivalplein – de centrale ontmoetingsplek om te verbinden, hier leg je nieuwe contacten en ontdek je wat onze provincie te bieden heeft.

De muzikale opening wordt verzorgd door hiphop-sensatie van Groningse bodem: Wat Aans!

Ondernemers een stap verder helpen
Het GroBusiness Ondernemersfestival is een initiatief van het programma GroBusiness van Economic Board Groningen. GroBusiness is het eerstelijns ondernemersloket dat ondernemers in de provincie Groningen verder helpt door vragen te beantwoorden en door te verwijzen aan een breed netwerk. Het programma GroBusiness is in opdracht van de provincie Groningen.

Economic Board Groningen zorgt als organisatie voor economische structuurversterking in de provincie Groningen door het mkb te ondersteunen, begeleiden, stimuleren, activeren, verbinden en financieren met verschillende programma’s en projecten. Economic Board Groningen brengt ondernemers, onderwijs en overheid samen voor een sterker Gronings mkb en een groter verdienvermogen voor de regio.

Praktische informatie

Datum: donderdag 3 juli 2025
Tijd: 13.00 – 18.00 uur
Locatie: De Toekomst, Scheemda
Aanmelden: via de landingspagina op de website van GroBusiness: http://www.economicboardgroningen.nl/grobusiness/ondernemersfestival

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zwerfvuilactieaduard

“Help de wereld” en “de natuur gaat kapot”

23 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Aftrap zwerfafvaldag bij SWS De Adeborg te Aduard
Lees verder →
Politieauto

Zichtbaar Veilig: excursie langs (on)veilige plekken in Westerkwartier

22 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Initiatief van Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA)
Lees verder →
Ieder kind een boom-grootegast nederveen-jelmer 20-03-2026 fotoevertbuiten

Eerste fruitboom uitgereikt voor project ‘Ieder kind een boom’

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Basisschoolkinderen en schoolmedewerkers konden de afgelopen weken een gratis fruitboom aanvragen. In totaal hebben 3.240 liefhebbers een boom aangevraagd, een mooi resultaat.
Lees verder →
Ard van der tuuk burgemeester

Voorlopige uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
gemeente Westerkwartier houdt vrijdag duidingsdebat in gemeentehuis
Lees verder →
Sterkwkwoning

Bloeiende partij Sterk Westerkwartier bedankt al haar kiezers!

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
verdubbeld van 3 zetels naar 6 zetels!
Lees verder →
Richard lamberst

Nieuwe kavels in de verkoop op bedrijvenpark Leeksterveld in Leek

20 maart 2026    Regio-nieuws
De afgelopen jaren hebben zich al veel bedrijven gemeld bij de gemeente.
Lees verder →