Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

De pracht (en de onmacht) van Groningen

6 juli 2020    Zuidhorn-nieuws
verbeeld door Johan van der Dong
Vanderdong-expo-zh

In de Wisselwinkel aan de Overtuinen in Zuidhorn exposeerde afgelopen week de Grijpskerker kunstenaar Johan van der Dong.
Bezoekers konden verdrinken in vergezichten die Johan maakte in de periode van opgesloten zijn maar ook de verscheurdheid daarin zien.

Hij neemt de kunst als leidraad om te laten zien hoe mooi onze provincie is, en hoe we het uitdragen in liefde voor onze natuur en cultuurhistorie.  Groningen laat hierin ook zien daar waar de biodiversiteit een boost kan gebruiken als voorbeeld voor Nederland en Europa.

“De periode van opgesloten zitten heeft geleid tot een grote productie van landschappen uit de provincie Groningen,” vertelt Johan van der Dong. “In mijn atelier in Oldehove zag het ene na het andere schilderij het levenslicht. Stuk voor stuk juweeltjes die de pracht en grootsheid van het open Groninger landschap benadrukken.”

Johan van der Dong zal ook deelnemen aan de Kunstetalage route die in september in Zuidhorn wordt georganiseerd door Stichting Uit De Kunst. » Meer daarover.

foto: twitter

Wisselwinkel

Deze zomer wordt er aan de Overtuinen in Zuidhorn een winkel ingericht door verschillende kunstenaars, bedrijfjes, bedrijven en creatievelingen. Iedere week wat anders. Laat je verrassen! 

Het idee van Carin Bosklopper is om dit te laten gebruiken door mensen die iets aan te bieden, te exposeren, te promoten of gewoon te verkopen hebben. Carin denkt hierbij aan de vele ijverige Crea Bea's, hobbyisten, kunstenaars maar ook aan (sport) verenigingen, goede doelen en andere interessante inspirerende initiatieven die Zuidhorn rijk is. Ook ondernemers die een Outlet willen opzetten of zich gewoon willen presenteren zijn welkom.

Kosten of huur zijn er niet aan verbonden. Wel wordt er een vrijwillige bijdrage gevraagd want Carin hoopt hiermee een beetje loop te houden in het centrum van Zuidhorn. Dit idee is ontstaan voor de Corona crisis en vergt dus enige aanpassingen, hierbij houden we de 1,5 meter goed in de gaten en ook het aantal bezoekers.

Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Carin Bosklopper bosklopperc@gmail.com of via tel.:  06 51129796

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zunobri veld 2026

Zunobri wint de tweede helft

18 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri nam het op tegen de koploper uit Beilen.
Lees verder →
Isolatieaanpak nij begun

Inloopspreekuren en Bewonersavonden Nij Begun goed bezocht

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Informatie over de isolatiesubsidies door medewerkers van de gemeente
Lees verder →
Hans haze vz

Tussen de Gasten: Geen autobandwoningen maar ook géén kinderdagverblijven

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Recht op eeuwig vrij uitzicht bestaat niet
Lees verder →
Winnaar taart stichting sparrow

Hanneke uit Zuidhorn wint taartactie van stichting Sparrow

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In de maand april organiseerde de stichting een campagne voor haar verjaardagsfonds
Lees verder →
Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →