Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Contourenschets nieuwe gemeente, niet in beton gegoten

9 januari 2018    Zuidhorn-nieuws
februari/maart bijeenkomst voor alle inwoners van Garnwerd, Feerwerd en Ezinge
Westerkwartier-opnaar

Op 1 januari 2019 start de nieuwe gemeente Westerkwartier. Deze gemeente ontstaat uit de huidige vier gemeenten Grootegast, Leek, Marum, Zuidhorn en het deel Middag-Humsterland
van de huidige gemeente Winsum. De nieuwe gemeente heeft 41 kernen, ruim 62.000 inwoners en een oppervlakte van 37.000 hectare. De huidige gemeenten werken op dit moment
hard aan de nieuwe gemeentelijke organisatie.
 

Garnwerd, Feerwerd en Ezinge: van Winsum naar Westerkwartier
Als de Tweede en Eerste Kamer ermee instemmen, gaat het gebied Middag over van de gemeente Winsum naar de nieuwe gemeente Westerkwartier op 1 januari 2019. Middag is het gebied met de dorpen Garnwerd, Feerwerd en Ezinge. Voor de inwoners van deze dorpen betekent deze overgang een ‘ontvlechting’ uit de gemeente Winsum en een ‘invlechting’ in de toekomstige gemeente Westerkwartier. Een situatie waar iedereen nog even aan moet wennen.

Projectgroep
Om de overgang soepel te laten verlopen, is het van belang betreffende inwoners en ondernemers in het gebied goed te informeren over en te betrekken bij de veranderingen.
Voor de overdracht van het gebied Middag hebben de gemeenten een projectgroep samengesteld, die ervoor zorgt dat de overgang van de gemeente Winsum naar de gemeente Westerkwartier zorgvuldig gebeurt. Een stuurgroep, met daarin vertegenwoordigers vanuit de huidige colleges van het Westerkwartier en Het Hogeland, ziet op het proces toe.

Bijeenkomst
Eind november heeft de stuurgroep overleg gehad met de dorpsverenigingen van Garnwerd, Ezinge en Feerwerd. Daarbij is afgesproken dat er in februari/maart aanstaande een bijeenkomst voor alle inwoners van het gebied komt. Betreffende inwoners krijgen hiervoor nog een uitnodiging. Ook op andere manieren houden de gemeenten u de komende periode op de hoogte van wat de verandering op 1 januari 2019 voor u betekent.

Meer informatie vindt u op http://www.herindeling.westerkwartier.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Boerenbijeenkomst sw2

Verfrissende blik en heldere kijk op de toekomst door inspirerende boerenbijeenkomst

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk Westerkwartier werd bijgepraat en bovenal ideeën mee gegeven over de toekomst van de boerenbedrijven
Lees verder →
Sterk westerkwartier thomashuis

Thomashuis in Niebert alweer 15 jaar oud!

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Sterk Westerkwartier kreeg goed beeld van kleinschalige woonvorm voor mensen met verstandelijke beperking
Lees verder →
Symbolische overhandiging vergunning woningen aan de nieuweweg in nuis-1

Plan voor bouw van vier woningen aan de Nieuweweg in Nuis

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
​De verwachting is, dat Plegt-Vos in het voorjaar van 2026 met de bouw van de woningen start
Lees verder →
Moeder-kind

Onze kinderen zijn geen verdienmodel

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Investeren in gezinswerkers en schoolmaatschappelijk werk voor sterke, veilige gezinnen
Lees verder →
Bedrijfsbezoek koopman ovgz (21)

Koopman verhuist alsnog naar Leek

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
De directie van Koopman Logistics Group heeft een groot perceel grond aangekocht op het bedrijventerrein Leeksterveld pal aan de A7 in Leek
Lees verder →
Richard lamberst

Subsidies voor aanpak rotonde N372/A7 in Leek en aanleg fietsonderdoorgang A7

11 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Verhogen verkeersveiligheid en verbeteren doorstroming
Lees verder →