Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Conceptueel kunstenaar Johan van der Dong maakt Coronakussens

14 juli 2020    Zuidhorn-nieuws
portretten van mensen die overleden aan Corona op kussensslopen
Johanvanderdorg2013

Conceptueel kunstenaar Johan van der Dong (Grijpskerk) wil graag portretten van mensen die overleden zijn door het coronavirus ontvangen. Deze portretten worden afgedrukt op kussenslopen om ze vervolgens respectvol te verwerken in een installatie om ze op een zachte manier de eer te geven die ze verdienen. Deze installatie gaat worden getoond in september tijdens een expositie aan de Korte Vijverberg in Den Haag en ten slotte worden de kussens aangeboden aan het kabinet.

Om de installatie financieel mogelijk te maken is een crowdfundingsactie gestart op http://www.voordekunst.nl/projecten/10676-coronakussen.

Reacties en portretten kunnen worden gestuurd aan Johan van der Dong via e-mail info@johanvanderdong.nl

Achtergrondinformatie 

We leven in bijzondere tijden, in tijden waarin een pandemie ons leven bepaalt en in wezen ons hele doen en laten, de hele wereld over. Het heeft ons in een ijzeren wurggreep zodanig dat we hem niet kunnen ontlopen zelfs al zijn we er niet ziek van. Voor ons, de generatie zonder oorlog, is het een eerste kennismaking van buitengewone, bijzondere omstandigheden waarop we ons leven in moeten richten. Het betekent voor veel mensen ook een afscheid van een generatie ouderen die door de omstandigheden rondom deze pandemie afscheid moesten nemen van het leven. Door hun sterven of door de omstandigheden waarin zij door het coronavirus kwamen te verkeren.

De samenleving is door deze omstandigheden nog niet toegekomen, aan iets wat voor mensen heel belangrijk is, namelijk het rouwen om de doden, om hen die er niet meer zijn. Crematies en begrafenissen zijn toegankelijk voor 30 personen of minder. Dat betekent dat heel veel mensen niet toe komen aan rouw, afscheid en verdriet. Kunst kan het verdriet niet wegnemen maar wel een middel zijn om daar wat aan te doen

www.johanvanderdong.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Pleinfeest-schuiling

Zuidhorn geniet van verjaardagsfeest Schuiling

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Perfect weer, swingende muziek en een engelbewaarder tot slot
Lees verder →
Helicopter-3378335 640

Helikopter, helikopter. Mag ik met jou mee om hoog?

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Hoog in de wolken wil ik wezen. Hoog in de wolken wil ik zijn. Helikopter, helikopter
Lees verder →
75 jaar

75 jaar Schuiling: Feest op het plein

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Marco Schuitmaker, Wolter Kroes Liveband ROXX en Foodtrucks
Lees verder →
Finalisten 2025 jeugd ttv talero

Ruben Talen en Stefan Koops clubkampioen tafeltennisvereniging Talero

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor het eerst waren er twee categorieën
Lees verder →
Zomer muziek

‘Tussen Kunst en Curry’

08 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Seizoensafsluiting Het KunstKwartier
Lees verder →
Kunstwerk  smilease

Kunstwerk SmiLease sluit aan op Art-7 project: Niet alleen bedrijfspanden maar kunst langs snelweg

08 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Hans van der Kooij: " Als autobedrijf zou het misschien logisch zijn om aan de A7-kant een parkeerplaats te maken maar erg bijzonder is dat niet, ook de panden ernaast hebben een parkeerplaats met veel auto's".
Lees verder →