Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Cheque voor sporters van De Brug regio Westerkwartier

5 april 2018    Zuidhorn-nieuws
€ 500,- van Kringloop het Trefpunt in Marum
Debrugwesterkwartier

Kringloop het Trefpunt in Marum heeft onlangs de sporters van De Brug regio Westerkwartier ondersteund. Met een bijdrage van vijfhonderd euro kan de groep dit jaar meedoen aan twee wedstrijden dit jaar.

De groep wedstrijdzwemmers bestaat uit sporters met een verstandelijke beperking. Regelmatig gaan ze naar regionale wedstrijden. „Dit jaar is ook voor een Olympisch jaar. In juni zijn de Special Olympics Nationale Spelen georganiseerd in de Achterhoek. Zo’n 1200 sporters uit Nederland die drie dagen met elkaar sporten. Voor onze sporters een belangrijk evenement waar al lang naar uitgekeken wordt en waar hard voor wordt getraind. Door een aantal deelnemers wordt al het hele jaar voor de deelnemersbijdrage gespaard”, laat De Brug weten.

De groep is 14 april uitgenodigd voor een Benelux zwemwedstrijd in Raalte. De wedstrijd is voor de zwemmers een moment om vriendschappen te versterken en uit te breiden. „Daarnaast zijn deze wedstrijden erg belangrijk voor het vergroten van het zelfvertrouwen en de zelfstandigheid. Voor een gezonde leefstijl is het belangrijk dat deelnemers met een verstandelijke beperking kunnen participeren in een, zo nodig, aangepast sportaanbod.”

Twee evenementen in een jaar is voor onze sporters financieel best een zware belasting. De deelnemers hebben vaak alleen een Wajong uitkering of een PGB (persoons gebonden budget). Met de financiële ondersteuning van het Trefpunt voor verblijfkosten en reiskosten kunnen de deelnemers deze sportieve uitdaging aan.

Bron Westerkwartier

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Oostergast-vogelvlucht

Zuidhorn wil Oostergast naar Stad uitbreiden

06 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Inloopbijeenkomst mogelijke woningbouw Oostergast Oost
Lees verder →
Cda huurdersplatform

CDA Westerkwartier in gesprek met Huurdersplatform Leek

06 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het gesprek kwamen verschillende actuele thema’s aan bod
Lees verder →
Isabella werkhoven (1969), interlude (berenklauwen 4), 2013-2018, olieverf op linnen

Talkshow Kunstproat in Museum Wierdenland

05 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Kunstenaars Gronings Licht in gesprek met kunstjournalist Eric Bos
Lees verder →
Onthulling  centrumvise

Centrum Zuidhorn: groener en aantrekkelijker

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Na de zomer feestelijk moment voor inwoners
Lees verder →
Keukentafel lto

CDA Westerkwartier en LTO spreken over vergunningen, stikstof en toekomstperspectief

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het overleg is gesproken over de gevolgen van gemeentelijke besluitvorming voor boeren en hun bedrijven.
Lees verder →
Cda 2026

CDA op campagne in het Middag Humsterland: luisteren, verbinden en toekomstgericht besturen

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het bezoek onderstreepte hoe belangrijk het is dat bestuurders niet alleen beleid maken vanaf papier, maar eerst goed luisteren naar de praktijk
Lees verder →