Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

CDA Westerkwartier over stikstofbeleid

18 juli 2022    Zuidhorn-nieuws
huidige route is een onjuiste route
Geertje veenstra

Waar je door Westerkwartier ook rijdt, in elke dorp kom je de blauw-wit-rode vlag tegen.
Symbool voor de situatie en omstandigheden waar de boeren momenteel in verkeren. Als fractie van het CDA Westerkwartier hebben we gesproken met boeren, met organisaties, maar ook intern binnen onze eigen partij.
De grens is niet bereikt, we zijn hem al over. Woensdagmiddag, 13 juli 2022, kwamen verschillende boeren naar het gemeentehuis toe voorafgaand aan de raadsvergadering. Mark Groenveld en Rianne van der Helm spraken respectvol hun zorgen uit waarna ze halve flessen melk uitreikten. ‘Het glas is halfvol en de bodem is in zicht’. Duidelijk taal!

Bij de bespreking in de raadsvergadering sprak Geertje Veenstra namens de fractie van het CDA Westerkwartier uit er trots op te zijn dat we in gezamenlijkheid met de voltallige raad, een motie hebben gemaakt. We willen als fractie echter niet enkel oproepen tot een gesprek.
Vertrouwen in de overheid kan alleen terugkomen door concreet te laten zien dat de huidige route een onjuiste route is! Ons statement richting de minister en Provinciale Staten is dat de invulling van de doelstellingen per gebied, zoals deze door de minister zijn uitgewerkt in haar brief en kaart, in veel gevallen niet realistisch en zelfs onhaalbaar zijn binnen het gestelde tijdspad, niet afgestemd met de lokale situatie en zonder reëel toekomstperspectief voor de landbouw zijn. Daarnaast kunnen niet langer alleen stikstofdepositie en KDW’s centraal staan of leidend zijn, maar verbetering van natuurkwaliteit, een vitaal en dynamisch platteland en een duurzame agrarische sector die voedsel produceert. Ook moeten haalbare stikstofreductiedoelen en ontwikkelperspectief voor ieder gebied het uitgangspunt zijn waarbij een evenredige bijdrage wordt gevraagd van alle sectoren voor wat betreft emissiereductie van stikstof.
CDA Westerkwartier heeft aangegeven nog een stap verder te willen gaan: de KDW’s moeten uit de wet. Dit voorstel kreeg helaas geen meerderheid tijdens de raadsvergadering. Alleen VVD Westerkwartier wilde hierin meegaan

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →