Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Bijzondere dag voor familie Bert Swart en Zuidhorners

25 april 2018    Zuidhorn-nieuws - fotos
Spoorbrug Zuidhorn vernoemd en herinneringsbeeld onthuld
Afsluiting project bruggen (47)

Woensdag 25 april werd gevierd dat de twee brugprojecten in Zuidhorn zijn afgerond. De hefbrug en de spoorbrug zijn ten behoeve van de vooruitgang vervangen. Ook werden de naam van de spoorbrug en het herinneringsbeeld van de vorig jaar overleden burgemeester Bert Swart onthuld.  De BoBo’s van de provincie Groningen, Rijkswaterstaat, ProRail en de gemeente waren daarbij, uiteraard de familie van Bert Swart en heel veel Zuidhorners die een band met Bert Swart hebben gekregen in de tijd waarin hij onze burgervader was.

De toespraken van Bart en Greetje de Vries-Leggedoor, die uit respect geen ambtsketting droeg, de wandeling vanaf Avalon waar de bijeenkomst begon naar de spoorbrug, de persoonlijke speeches van wethouder Stol en Bert's zoon Peter waren indrukwekkend en vol gevoel. Het gedicht van kinderdichter Nynke Hogendorp toepasselijk.

Het feit dat er een uitzondering gemaakt is door de gemeente om een herinneringsbeeld voor een persoon te maken en dat Prorail een spoorbrug een naam geeft is tekenend voor de indruk die Bert Swart heeft achtergelaten.

Het is een jaar geleden dat we hoorden dat hij getroffen werd door een ziekte en vervolgens snel overleed. Dat het vlotter voor elkaar gekregen is een herinneringsbeeld voor hem te maken en de brug te vernoemen dan dat de arena naar Johan Cruijff is vernoemd geeft de band aan die Zuidhorn en Bert hebben gekregen.

Peter noemde in zijn dankwoord dat zijn opa, de vader van Bert, conducteur was, dat nu naar zijn vader een spoorbrug wordt vernoemd en dat het wel heel bijzonder is dat hij als zoon het herinneringsbeeld mag onthullen.

Toch een top dag, mooi man!

Het herinneringsbeeld stelt Bert met zijn hond voor bij “zijn “ brug waar hij vaak langs wandelde. In de sokkel zijn basaltblokken verwerkt uit Schiermonnikoog waar hij voordat hij naar Zuidhorn kwam burgemeester was.

» Bekijk alle foto's op facebook

» Lees het dossier over de totstandkoming van de spoorbrug

» Lees het dossier over de totstandkoming van de hefbrug

  • Afsluiting project bruggen (0)
  • Afsluiting project bruggen (28)
  • Afsluiting project bruggen (30)
  • Afsluiting project bruggen (37)
  • Afsluiting project bruggen (49)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Molen fortuna asbreuk (1)

Molen Fortuna krijgt z’n vleugels terug – een feestelijk moment in Noordhorn

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Dinsdag 1 juli worden de roeden vanaf 09.00 geplaatst
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Geweldige ambiance, grote publieke belangstelling en spannende koersen in Aduard

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Face Ris van Stefan Schoonhoven wint prijs Paardensportvereniging Zuidhorn
Lees verder →
Schoolbus lauwerzijl schollema

Kinderen uit Lauwerzijl duurzaam naar school

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Officiële ingebruikname elektrische schoolbus Lauwerzijl
Lees verder →
Senior hulp

Oplossing personeelstekort ouderenzorg stap dichterbij

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Mensen met hart voor de zorg (maar nog zonder vakdiploma) kunnen aan de slag bij ouderenzorginstellingen in Groningen
Lees verder →
 

Ontdek jouw perfecte sokkenmatch online

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Lees verder →
Acro anne bente bakker, lauren vrij en meren veenstra

Acro Academy Noord Nederland op Limes World Cup in Duitsland met medailles naar huis

25 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Ook voor Merel Veenstra uit Zuidhorn
Lees verder →