Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Alle kinderen verdienen de kans om mee te doen aan sportactiviteiten

31 maart 2017    Zuidhorn-nieuws
Aanvraag indienen via "'onze eigen" Combinatiefunctionaris Bart
Bart-brandt-buys

Alle kinderen verdienen het om mee te doen aan sportactiviteiten. Om dit mogelijk te maken nemen de gemeenten Grootegast, Leek, Marum en Zuidhorn al langere tijd deel aan het Jeugdsportfonds. Dankzij het Jeugdsportfonds krijgen kinderen en jongeren tussen de 4 en 18 jaar uit gezinnen waar onvoldoende geld is om lid te worden van een sportverenging, de kans om ook te sporten. Inwoners van de gemeenten in het Westerkwartier kunnen een aanvraag indienen voor dit fonds.

Aanvraag indienen via tussenpersoon

Een aanvraag voor het Jeugdsportfonds kan ingediend worden via een tussenpersoon. Voorbeelden van tussenpersonen zijn: een docent, mentor en IB’er op school, een buurtsportcoach, een sociaal wijkteam, humanitaire hulp of de schuldhulpverlening. Om de drempel tot het Jeugdsportfonds verder te verlagen is het sinds kort mogelijk de aanvraag in te dienen via de combinatiefunctionaris/intermediair van de gemeente:

Gemeente Grootegast:   Astrid Witte (astrid@witteborgsport.nl)
Gemeente Leek:           Nienke Bos (bos@spinn.nl)
Gemeente Marum:       Monika de Vries (m.devries@marum.nl)
Gemeente Zuidhorn:    Bart Brandts Buys (b.BrandtsBuys@swgz.nl)

Na toekenning betaalt het Jeugdsportfonds voor minimaal een jaar de contributie. Als het nodig is kan na dat jaar opnieuw een aanvraag worden ingediend.

Sporten is gezond
Door te sporten komen kinderen in contact met andere kinderen en leren zo spelenderwijs, in een nieuwe sociale omgeving, andere regels en omgangsvormen. Regels die ze vaak thuis en op school niet meekrijgen. Investeren in sporten voor kinderen betekent voor hen een grotere kans op een goede toekomst en verkleint de kans op buiten de boot vallen en negatief gedrag. Daarnaast is sporten ook belangrijk om overgewicht tegen te gaan.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Bakkerij van der bijl-opening (1)

Bakkerij van der Bijl opent winkel en trakteert Zuidhorners

14 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld - fotos
Genieten van terras, IJs en springkussen
Lees verder →
Kunstkwartier

Tussen kunst en curry; Afsluiting seizoen van Het kunstkwartier

14 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Eén potpourri van muziek, verhalen en beeldende kunst
Lees verder →
Pleinfeest-schuiling

Zuidhorn geniet van verjaardagsfeest Schuiling

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld - fotos
Perfect weer, swingende muziek en een engelbewaarder tot slot
Lees verder →
Helicopter-3378335 640

Helikopter, helikopter. Mag ik met jou mee om hoog?

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Hoog in de wolken wil ik wezen. Hoog in de wolken wil ik zijn. Helikopter, helikopter
Lees verder →
75 jaar

75 jaar Schuiling: Feest op het plein

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Marco Schuitmaker, Wolter Kroes Liveband ROXX en Foodtrucks
Lees verder →
Finalisten 2025 jeugd ttv talero

Ruben Talen en Stefan Koops clubkampioen tafeltennisvereniging Talero

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor het eerst waren er twee categorieën
Lees verder →