Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

AED dankzij burgerinitiatief in Zuidhorn

19 maart 2019    Zuidhorn-nieuws
Bewoners Adm. Helfrichstraat, het Van Wassenaarplein en de Kortenaer zorgen voor benodigde geld
Aed

Het is de bewoners van de Adm. Helfrichstraat, het Van Wassenaarplein en de Kortenaer te Zuidhorn gelukt om het benodigde geld voor een AED bij elkaar te brengen en dit is de eerste buurt- AED die dankzij een burgerinitiatief in Zuidhorn is aangeschaft!

In november 2018 heeft buurtbewoner Björn Keizer (Ambulancemedewerker van UMCG ambulancezorg)) bij alle aanwonenden een brief bezorgd met de vraag of men mee wilde doen aan een actie met als doel een AED voor de buurt aan te schaffen. Er volgde een informatieavond waar Björn Keizer bevlogen en vol passie nut en noodzaak uitlegde van het aanwezig zijn van een AED dicht in de buurt. Wegens een gebrek aan financiële middelen heeft de oude gemeente Zuidhorn echter een subsidieverzoek afgewezen.

De afwijzing van het subsidieverzoek heeft de bewoners echter niet ontmoedigd. Tijdens een informatieavond zijn afspraken gemaakt over het vervolg en dit heeft geresulteerd in een crowdfundingsactie die op 15 januari jl. via de Hartstichting is gestart. Binnen anderhalve week was het benodigde bedrag binnen en is de AED besteld. De AED is aangemeld bij het oproepsysteem voor burgerhulpverleners en is dag en nacht bereikbaar. Zodra iemand 112 belt en er mogelijk sprake is van een hartstilstand, worden burgerhulpverleners opgeroepen die de AED op kunnen halen. Binnenkort volgt een aantal aanwonenden een reanimatiecursus met de bedoeling zich aan te melden bij HartSlagNu.

Vanwege enige vertraging in de aflevering van de AED zal deze pas worden opgehangen op zaterdag 23 maart 2019 a.s. om 17.00 uur aan de achterzijde van de garage van het pand Kortenaer 6 in Zuidhorn. In aanwezigheid van veel aanwonenden zullen Björn Keizer (initiatiefnemer) en Rolf Eikenhout (na een hartstilstand gered dankzij een AED) kort het woord voeren.

De bewoners hopen de AED nooit te hoeven gebruiken, maar mocht dit geval zich toch voordoen, dan is deze woonwijk in ieder geval goed voorbereid!

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Etalageroute 2025 (29)

Kunst kijken in Zuidhorn; opening etalageroute

17 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Tot 11 oktober is Zuidhorn één grote galerie
Lees verder →
Bestuur streekproductenmarkt

Rabobank ondersteunt Streekproductenmarkt Nienoord

17 september 2025    Zuidhorn-nieuws
De markt is een initiatief van vrijwilligers en bestaat inmiddels 15 jaar
Lees verder →
Doopjurk

Open Monumentendag Westerkwartier; van Doopjurk tot Molen

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Honderden liefhebbers van erfgoed ontdekten de rijke architectuur en boeiende verhalen achter bijna 50 monumenten.
Lees verder →
Rommelmarkt boekenmarkt noordhorn 2025 (18)

Rommelmarkt Noordhorn als vanouds gezellig

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Vrijwilligers maken het feestje
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over groen(er) centrum Zuidhorn, Voorkom vallen! & De Fietstas Challenge

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 september
Lees verder →
Noorderlicht-gemeentehuis-rotonde

Ambtenaren van Rechts naar Links in Zuidhorn

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Van Gemeentehuis naar Noorderlicht
Lees verder →