Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Aandacht voor hoogbegaafde leerlingen bij rsg de Borgen

10 november 2020    Zuidhorn-nieuws
Sinds september 2020 is rsg de Borgen aspirant begaafdheid profielschool.
Einstein

Begaafdheid profielscholen creëren een passende onderwijsomgeving voor hoogbegaafde leerlingen. Het plan is om leerlingen vanaf 10 jaar, die al door de basisschoolstof heen zijn, te ontvangen bij rsg de Borgen. De Woldborg en de Lindenborg gaan nauw samenwerken om dit programma aan te bieden.

Een passende onderwijsomgeving wordt ook wel Onderwijs Op Maat (OOM) genoemd. Met OOM bieden scholen een inspirerende omgeving, waarbij ruimte is voor leerlingen om zichzelf te zijn, te kiezen, talenten te ontwikkelen en zelfstandiger te worden. Er is veel vraag naar zo’n passende leeromgeving. “We krijgen al regelmatig de vraag van ouders en kinderen of zij zich al aan kunnen melden” aldus directeur Gert van Dijken van de Woldborg in Grootegast. “Die vraag benadrukt voor ons ook wel het belang van onderwijs op maat”.


Verder kijken dan de IQ-grens
rsg de Borgen wil verder kijken dan de IQ-grens van 130 en aandacht besteden aan de specifieke ondersteunings- en onderwijsbehoeften van leerlingen. Het is namelijk een misvatting dat hoogbegaafde leerlingen altijd goed presteren en het zonder begeleiding wel redden. Een coachende mentor en docenten die de leerling goed kennen, zijn enorm belangrijk.


Het leerplan wordt maatwerk
Het plan is om leerlingen vanaf 10 jaar, die door de basisschoolstof heen zijn, te ontvangen bij rsg de Borgen. De leerlingen volgen de onderbouw op de Woldborg en werken vervolgens in de bovenbouw op de Lindenborg naar het examen toe. “In onze nieuwe onderwijsomgeving staat maatwerk centraal. We laten de leerlingen per vakgebied werken op eigen niveau en in eigen tempo. Zo zijn ze verantwoordelijk voor hun eigen ontwikkeling. Daarbij besteden we veel aandacht aan plannen en reflecteren” vertelt Daisy  Smit, directeur bij de Lindenborg in Leek. Om onze kennis en ervaring uit te wisselen met het primair- en voortgezet onderwijs in de regio, is rsg de Borgen aangesloten bij de Vereniging Begaafdheidsprofielscholen.


Aanmelden nog niet mogelijk
Onderwijs Op Maat is op dit moment vol in ontwikkeling. Aanmelden is daarom nog niet mogelijk. Belangstellende ouders kunnen hun interesse al wel aangeven bij school door een mail te sturen naar hb-onderwijs@rsgdeborgen.nl. Zij worden dan op de hoogte gehouden over de voortgang van het project.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Groente baby

Nieuwe subsidieronde voor gezonde leefstijl

06 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Organisaties kunnen een aanvraag indienen voor een bijdrage tot 15.000 euro
Lees verder →
Zonnepark-oostwold (1)

Zonneparken ontwikkelen zich tot ecosysteem met unieke biodiversiteit

06 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Een nieuw soort leefgebied
Lees verder →
Stilaandeoverkant

‘T Is Stil aan de Overkant’: GRATIS Theatervoorstelling voor jongeren en ouders

06 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
In de voorstelling volgen we twee jonge voetballers die samen dromen van een profcarrière.
Lees verder →
Schaatsen op straat (1)

Schaatsen op straat in Zuidhorn

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Code rood zorgt voor ijspret
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema stopt na 20 (!) seizoenen als wielerprof

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport - fotos
'Nog een jaar, one last dance.'
Lees verder →
Etruskische voorwerpen in museum wierdenland-1

Prikkelarme openstelling Gronings Licht in Museum Wierdenland Vrijdag 27 februari 10.00-12.30 uur

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 27 februari 2026 10.00-12.30 uur
Lees verder →