Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

99 km/uur te hard op 60-km-weg in Westerkwartier

20 juni 2011    Zuidhorn-nieuws
Een 40-jarige motorrijder uit Norg moest vrijdagmiddag op de Jonkersweg in Nuis zijn rijbewijs inleveren, nadat hij 99 km/uur harder reed dan de toegestane maximum snelheid. Agenten controleerden op de Halbe Wiersmaweg

Een 40-jarige motorrijder uit Norg moest vrijdagmiddag op de Jonkersweg in Nuis zijn rijbewijs inleveren, nadat hij 99 km/uur harder reed dan de toegestane maximum snelheid.

Agenten controleerden op de Halbe Wiersmaweg het verkeer in het kader van het project subjectieve verkeersonveiligheid in het Westerkwartier. Overtreders worden vanwege dit project deze week aangesproken op hun rijgedrag en krijgen een symbolische gele kaart en geen bekeuring.

De motorrijder reed de agenten vanuit Boerakker tegemoet en hij werd gelaserd met een snelheid van 72 km/uur. Hij kreeg een stopteken om hem op zijn rijgedrag aan te spreken en te waarschuwen. Hij remde en hij stond bijna stil toen hij er ineens vandoor ging richting de Carolieweg. Achterop zat een passagier. Een motoragent zette de achtervolging in. Op de Grouwweg reed hij op de rechte stukken ruim 130 km/uur. Op de Jonkersweg trok hij het gashandel nog verder open. Daar reed hij 170 km/uur. Ook daar was 60 km/uur toegestaan.

Op de Jonkersvaart stopte hij uiteindelijk. Met een gecorrigeerde snelheid reed hij 159 km/uur, terwijl daar 60 km/uur is toegestaan: een overschrijding van 99 km/uur. Hij was niet in het bezit van een motorrijbewijs. Zijn B-rijbewijs lag thuis. Ze hebben zijn rijbewijs opgehaald, zodat die direct ingevorderd kon worden. Tegen de man wordt proces-verbaal opgemaakt voor het negeren van het stopteken, zijn snelheidsoverschrijding en het rijden zonder rijbewijs.

20-06-2011 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Abdij artvark live  eric van nieuwland

Jaarprogramma 2025-2026 Abdijconcerten bekend

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
De kaartverkoop van het nieuwe seizoen gestart.
Lees verder →
Lantaarnpaal-poster-juli (1)

Nieuws van de lantaarnpaal #2

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aanplakbiljet is van alle tijden, denk aan Luther die zijn stellingen kenbaar maakte door ze aan de deur te spijkeren. Ook de lantaarnpaal is een gewillig object om boodschappen of oproepen te doen.
Lees verder →
Aduarderzijl-2025-2

Op de fiets door bijzondere landschap tussen Ezinge, Garnwerd en Schilligeham

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 16 augustus vanuit Museum Wierdenland, Ezinge
Lees verder →
Varen-bootje-matsloot

Rondje Zummer kiest het ruime sop en vaart Westerkwartier binnen

30 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 18 augustus doet verslaggeversduo Maartje Ettema en Niiwino Geertsema, Schaphalsterzijl, Ezinge en Aduarderzijl en Garnwerd aan
Lees verder →
Politieauto

Verdacht persoon snuffelt rond in tuinen in Zuidhorn

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
“Maakt er een rommeltje van”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Vervolg gesprekken huisvesting statushouders & korting op regenton

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 29 juli 2025
Lees verder →