Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

22-09-08 Inspraak buitengebied Westerkwartier

22 september 2008    Zuidhorn-nieuws
Na een lange tijd van voorbereiding is het voorontwerp bestemmingsplan buitengebied voor Grootegast, Leek, Marum en Zuidhorn klaar. De gemeenten geven het plan vrij voor inspraak en overleg. Het gezamenlijk ontwikkelen van

Na een lange tijd van voorbereiding is het voorontwerp bestemmingsplan buitengebied voor Grootegast, Leek, Marum en Zuidhorn klaar. De gemeenten geven het plan vrij voor inspraak en overleg. Het gezamenlijk ontwikkelen van de bestemmingsplannen in het Westerkwartier is in 2005 gestart. In 2006 is de Kadernota vastgesteld, waarin de hoofdlijnen van het beleid zijn vastgelegd.

Vervolgens hebben we het bestemmingsplan opgesteld. In mei 2007 hebben de inwoners van de vier gemeenten tijdens inloopbijeenkomsten hierop hun reactie kunnen geven. Deze reacties zijn verwerkt in het voorontwerp. Daarnaast is in 2008 een plan-MER (milieu-effectrapport) opgesteld, dat de invloed van het nieuwe bestemmingsplan op het milieu laat zien.

Het bestemmingsplan regelt de bouw- en gebruiksmogelijkheden van de percelen in het buitengebied. Er zijn gebiedsbestemmingen en bestemmingen voor bebouwde percelen. Als er een bepaalde bestemming of bouwblok is vastgelegd op een perceel heeft dit consequenties in de mogelijkheden. Als een perceel naast uw woning bijvoorbeeld een agrarische bestemming heeft kunt u dit perceel niet zomaar bij uw tuin voegen, omdat het agrarische karakter dan verdwijnt. Hier is dan een bestemmingsplanwijziging voor nodig, de gemeente kijkt vervolgens of dit wenselijk is.

Inspraak
Het voorontwerp bestemmingsplan en de plan-MER liggen nu ter inzage in het gemeentehuis. U kunt tot en met 30 oktober 2008 uw reactie geven op het voorontwerp bestemmingsplan en het plan-MER. Ook organiseren we twee informatieavonden op: 22 september 2008 in Grootegast 30 september 2008 in Zuidhorn
Gelijktijdig vragen wij reacties van andere overheden en instanties. Alle reacties die binnenkomen, beoordelen we en verwerken we waar mogelijk. De plannen gaan daarna de procedure in voor vaststelling, in iedere gemeente afzonderlijk.
De verwachting is dat in de loop van 2009 de nieuwe bestemmingsplannen buitengebied gelden.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Nienoord borg

Vijf dichters strijden om de eer van eerste gemeentedichter van Westerkwartier

14 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Publiek is van harte welkom bij de finale van de verkiezing tot gemeentedichter voor het Westerkwartier is op donderdagavond 20 november
Lees verder →
Wilgehoeve

Nieuwe dagbesteding in Niekerk-Westerkwartier: De Wilgenhoeve

13 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Opent deuren op 5 januari 2026 en is bedoeld voor licht dementerenden en eenzame ouderen
Lees verder →
Raad inspreker jan jaap de boer

Extra injectie voor Regiomarketing Westerkwartier: stichting kan per 2026 professioneel van start

13 november 2025    Zuidhorn-nieuws
€60.000,- als ( extra) subsidie
Lees verder →
2025 wegman

Eigenaars dierenspeciaalzaak stoppen er mee, winkel blijft

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Vanaf december elke zaterdag vrij voor Arnold en Rolinka Wegman
Lees verder →
Steven klein nijenhuis bron website

Een van de beste groenterestaurants van de wereld in Aduard (Westerkwartier)

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Onder de Linden in Aduard naast Michelinster ook 5 radijzen!
Lees verder →
Bermmaaisel als compost - wethouder hans haze bij boerenbedrijf familie beving

Boer geeft bermgras tweede leven als compost

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier werkt samen met boeren aan duurzame landbouw in de pilot ‘Bermmaaisel composteren’
Lees verder →