Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

22-09-08 Inspraak buitengebied Westerkwartier

22 september 2008    Zuidhorn-nieuws
Na een lange tijd van voorbereiding is het voorontwerp bestemmingsplan buitengebied voor Grootegast, Leek, Marum en Zuidhorn klaar. De gemeenten geven het plan vrij voor inspraak en overleg. Het gezamenlijk ontwikkelen van

Na een lange tijd van voorbereiding is het voorontwerp bestemmingsplan buitengebied voor Grootegast, Leek, Marum en Zuidhorn klaar. De gemeenten geven het plan vrij voor inspraak en overleg. Het gezamenlijk ontwikkelen van de bestemmingsplannen in het Westerkwartier is in 2005 gestart. In 2006 is de Kadernota vastgesteld, waarin de hoofdlijnen van het beleid zijn vastgelegd.

Vervolgens hebben we het bestemmingsplan opgesteld. In mei 2007 hebben de inwoners van de vier gemeenten tijdens inloopbijeenkomsten hierop hun reactie kunnen geven. Deze reacties zijn verwerkt in het voorontwerp. Daarnaast is in 2008 een plan-MER (milieu-effectrapport) opgesteld, dat de invloed van het nieuwe bestemmingsplan op het milieu laat zien.

Het bestemmingsplan regelt de bouw- en gebruiksmogelijkheden van de percelen in het buitengebied. Er zijn gebiedsbestemmingen en bestemmingen voor bebouwde percelen. Als er een bepaalde bestemming of bouwblok is vastgelegd op een perceel heeft dit consequenties in de mogelijkheden. Als een perceel naast uw woning bijvoorbeeld een agrarische bestemming heeft kunt u dit perceel niet zomaar bij uw tuin voegen, omdat het agrarische karakter dan verdwijnt. Hier is dan een bestemmingsplanwijziging voor nodig, de gemeente kijkt vervolgens of dit wenselijk is.

Inspraak
Het voorontwerp bestemmingsplan en de plan-MER liggen nu ter inzage in het gemeentehuis. U kunt tot en met 30 oktober 2008 uw reactie geven op het voorontwerp bestemmingsplan en het plan-MER. Ook organiseren we twee informatieavonden op: 22 september 2008 in Grootegast 30 september 2008 in Zuidhorn
Gelijktijdig vragen wij reacties van andere overheden en instanties. Alle reacties die binnenkomen, beoordelen we en verwerken we waar mogelijk. De plannen gaan daarna de procedure in voor vaststelling, in iedere gemeente afzonderlijk.
De verwachting is dat in de loop van 2009 de nieuwe bestemmingsplannen buitengebied gelden.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Gerben jongsma sgp

Gerben Jongsma SGP raadslid gemeenteraad Westerkwartier

22 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Opvolger Tim Venekamp die vertrekt naar Drenthe
Lees verder →
Tim venekamp

Eerste SGP raadslid ooit in gemeenteraad Westerkwartier stopt

21 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 2026 wist de SGP voor het eerst een zetel te behalen.
Lees verder →
Reunie bambi 2026

Reünie kleuterschool de “BAMBI” en de christelijke lagere school Geert Waldastraat

21 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Organisatoren Albert, Reint en Joke kijken terug op een zeer geslaagde reünie
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over raadsoverleg begroting, Lancering podcast & Cyber Agents!

21 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 20 oktober
Lees verder →
Honor-devices

Hoe kies je het juiste HONOR-apparaat voor jou?

21 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Vergelijk HONOR-apparaatopties op basis van levensstijl, gebruiksbehoeften en belangrijkste functies om de juiste smartphone, wearable of smart apparaat voor jou te vinden.
Lees verder →
Koperblazers

Muzikanten gezocht voor de voorstelling Braand!

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
De voorstelling zal in januari 2027 ongeveer twintig keer te zien zijn in dorpshuizen en zalen in het Westerkwartier
Lees verder →