Tijdens De Nationale Voorleesdagen draait het om voorlezen aan kinderen van 0 tot 6 jaar, die zelf nog niet kunnen lezen of net het lezen hebben geleerd. Het Prentenboek van het Jaar 2027 is Kom maar, kipjes! geschreven en geïllustreerd door Hilde Peters.
Voorlezen heeft namelijk heel wat voordelen, zoals een positief effect op de woordenschat en het tekstbegrip. Bovendien ontwikkelen kinderen naast hun taalgevoel ook een beter inlevingsvermogen. t/m de 31e
Centraal staat de Prentenboek Top 10, de leukste voorleesboeken gekozen door een deskundig comité. Eén titel wordt verkozen tot Prentenboek van het Jaar. De mini-editie van het Prentenboek van het Jaar trekt nieuwe klanten naar de boekwinkel, de bijpassende voorleesknuffel trekt nieuwe leden naar de bibliotheek. Zo gaan leesbevordering, boekverkoop en bibliotheekbezoek hand in hand.