Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zwemmers bereiden zich voor op Special Olympics

28 mei 2010    Zuidhorn-nieuws
Volgens Ans Huisman, coördinator bij Stichting “De Brug” (regio Westerkwartier), verloopt de voorbereiding van de zwemmers op de komende Special Olympics uitstekend. De Special Olympics is het grootste nationale sportevenement voor mensen

Volgens Ans Huisman, coördinator bij Stichting “De Brug” (regio Westerkwartier), verloopt de voorbereiding van de zwemmers op de komende Special Olympics uitstekend. De Special Olympics is het grootste nationale sportevenement voor mensen met een handicap. Ruim 2200 sporters, 1000 begeleiders, nog eens 1000 vrijwilligers en vele duizenden toeschouwers bezoeken het evenement. In totaal doen er 275 zwemmers mee. Van 4 tot en met 6 juni bruist het in Noord-Limburg van sport, competitie, feest, gezelligheid en vrolijkheid. Ook dit jaar doen er weer zwemmers mee vanuit de regio Westerkwartier. De zwemmers, Jacob Huberts, Jonna Kraima en Henk Eppo Visser en hun begeleider Joke Westra reizen af naar Noord-Limburg.

De zwemmers hebben zich uitstekend voorbereid. Wekelijks wordt er fanatiek getraind in zwembad “De Waterborgh” in Zuidhorn. De zwemmers krijgen training van deskundige en enthousiaste trainers en worden daarnaast bijgestaan door vrijwilligers. Jantiena de Vries-Bellinga en Maaike Westra van zwemclub “De Aquaflippers” verzorgen de training.

Net als bij de echte Olympische spelen is er een loop met een fakkel, wordt er een vuur ontstoken en is er een intocht van de deelnemers en hun begeleiders met vlaggen. Joke Westra is druk bezig met het maken van de clubvlag. Dit wordt een mooie grote rode vlag met het embleem van “De Brug”. Jonna Kraima gaat dit jaar de vlag dragen. Op 4 juni vertrekken er drie bussen met sporters en begeleiders richting Venlo en Venray. De zwemmers overnachten in huisjes op een vakantiepark. De sporters verheugen zich enorm op het evenement en zullen de slogan van de Olympics Games in hun achterhoofd houden. Deze luidt: “ik hoop dat ik win maar als ik niet win dan heb ik elk geval mijn best gedaan”. Een aantal zwemmers van de 275 maken zelfs een hele kleine kans om volgend jaar mee te doen aan de World Summer Games in Athene. Dit wordt door middel van loting bepaald.

28-05-2010 WIZ Door: Marco Gerritsma.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →