Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zwam nekt beuk in Zuidhorn

17 november 2009    Zuidhorn-nieuws
Menigeen zal geschrokken zijn van de aanblik van de gevelde monumentale rode beuk aan de Gast voor Arnichem. De heren die bezig waren de boom tot hapklare brokken voor de haard te

Menigeen zal geschrokken zijn van de aanblik van de gevelde monumentale rode beuk aan de Gast voor Arnichem.
De heren die bezig waren de boom tot hapklare brokken voor de haard te maken konden geen uitsluitsel geven over de noodzaak maar spraken over zwam.

Navraag door webmaster bij Jan-Peter Cruiming, bewoner van Arnichem leert dat de beuk inderdaad geveld is door zwam. De gemeente heeft onderzoek laten doen, en de zwam had de wortels dusdanig aangetast dat de boom instabiel werd, en gevaar voor de omgeving opleverde. Daarom moest hij helaas gekapt. Kenners denken dat de boom net zo oud is als het huis, 169 jaar.

Jan-Peter Cruiming: ”Ik ga weer een nieuwe boom planten, maar dat ie zo groot is als deze, dat gaan jij en ik niet meer meemaken.”

Voorlopig zit Jan-Peter Cruiming deze winter er weer warmpjes bij, sterker nog, er zullen wel meerdere winters over heen gaan voordat de boom via de open haard is verdwenen.

17-11-2009 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

20260321 zonnewensentrekking 1

Zonnewensen vervuld voor bewoners Zonnehuis Oostergast

26 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
initiatief van de Stichting Vrienden van Zonnehuis Oostergast
Lees verder →
E-waste-de-brug

Een beter milieu, begint bij De Brug!

26 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Groep 7b/8b van basisschool De Brug uit Zuidhorn doet mee aan de EWasterace
Lees verder →
Zwerfvuilactieaduard

“Help de wereld” en “de natuur gaat kapot”

23 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Aftrap zwerfafvaldag bij SWS De Adeborg te Aduard
Lees verder →
Politieauto

Zichtbaar Veilig: excursie langs (on)veilige plekken in Westerkwartier

22 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Initiatief van Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA)
Lees verder →
Ieder kind een boom-grootegast nederveen-jelmer 20-03-2026 fotoevertbuiten

Eerste fruitboom uitgereikt voor project ‘Ieder kind een boom’

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Basisschoolkinderen en schoolmedewerkers konden de afgelopen weken een gratis fruitboom aanvragen. In totaal hebben 3.240 liefhebbers een boom aangevraagd, een mooi resultaat.
Lees verder →
Ard van der tuuk burgemeester

Voorlopige uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
gemeente Westerkwartier houdt vrijdag duidingsdebat in gemeentehuis
Lees verder →