Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zunobri 1 speelt wedstrijd met perspectief in Ferwerd

29 januari 2018    Zuidhorn-nieuws - Sport
NQL niet voor niets lijstaanvoerder: 29-13

De Zuidhorners korfballers mochten op zaterdag 27 januari afreizen naar Ferwerd, in het westen van Friesland. In de plaatselijke sporthal mocht Zunobri de sportieve strijd aangaan met NQL. De Friezen staan al de hele competitie bovenaan in de competitie en verloren pas vorige week de eerste wedstrijd.
Voor Zunobri een lastige opgave voor deze zaterdag. Trainer André Woltinge hamerde voor de wedstrijd dan ook op veel spelplezier, en in mindere mate op de winst.

Met junioren Stefan Steenbergen en Thomas Wijtsma in de basis startten de blauw witten redelijk aan de wedstrijd tegen de kampioenskandidaat. Na twee treffers van de Friezen wist Esther Hamming de eerste Zunobri-treffer te laten noteren. Even later was het Thomas Wijtsma die de 3-2 liet aantekenen.
NQL liet echter zien dat ze niet voor niets de lijstaanvoerders zijn en wist met mooi spel en vooral goeie schoten de verdediging van de Veenstra-Stroeve/v.d.Leest formatie te geselen. Rap liep de thuisploeg uit naar 11-3 en na een kwart wedstrijd konden de eventuele winst aspiraties voor Zunobri de ijskast in.
Ondanks dat de Zunobrianen al tegen een ruime achterstand aankeken was het spel van de Zuidhorners wel goed. Via leuke aanvallen wist Zunobri in beide vakken een heel aantal goede kansen te creëren. Onder andere Esther Hamming, Fred Pera en Thomas Wijtsma kwamen voor Zunobri tot scoren en konden de ruststand op 19-10 te zetten.

Coach Woltinge toonde zich tevreden met het vertoonde spel van zijn pupillen en hamerde op een even goede tweede helft als de eerste was geweest.

In de tweede helft draaide Zunobri verdedigend de duimschroeven aan bij NQL en liet hen minder makkelijk scoren dan in de eerste helft. Echter kostte deze extra concentratie veel kracht en hierdoor kwam Zunbori zelf ook maar mondjesmaat tot scoren. Tjeerd de Jong wist nog wel de 26-12 te scoren maar erg hard liepen de scores aan beide kanten niet meer. De eindstand werd door NQL  bepaald op 29-13. Zo verliest Zunobri wel weer een wedstrijd maar kan het vertrouwen tanken uit een goede eerste helft qua aanvallen en een sterke tweede helft in verdedigend opzicht.  

Volgende week moet Zunobri proberen beide te combineren om tegen Spannum ijzersterk voor de dag te komen. Om 15.15 uur start de wedstrijd in de Quick Silver S. sporthal in Zuidhorn.  

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Bezoek zonnedorpen

Westerkwartier kijkt bij Zonnedorpen

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
fracties zien met eigen ogen hoe bewoners samen werken aan duurzame energie en wat dat kan betekenen voor het Westerkwartier
Lees verder →
Middag humsterland luchtfoto gcwk

Feestelijke presentatie van de landschapsbiografie Westerkwartier

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Verhalen die het Westerkwartier bijzonder maken
Lees verder →
Regisseur nico van der wijk en de spelers van de potvis (foto bram keuning)-1

Binnenkort in Zuidhorn op de planken: de toneelvoorstelling De Potvis

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
De regisseur van De Potvis
Lees verder →
Mathijs boer ongeslagen tegen treffers arnhem

Landelijke jeugd ttv talero toont veerkracht

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Talero knokte zich terug uit een 3-5 achterstand.
Lees verder →
Zunobri kinea 5

Zunobri doet goede zaken voor het kampioenschap

02 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri staat nog altijd bovenaan met zestien punten uit negen wedstrijden.
Lees verder →
Lex van wijngaarden

Eerste Westerkwartje voor Lex van Wijngaarden

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Speciale onderscheiding voor inwoners die zich structureel op een bescheiden maar betekenisvolle manier inzetten
Lees verder →