Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zuidhorn:geld voor onderzoek locatie biovergister

12 augustus 2010    Zuidhorn-nieuws
Het college stelt een bedrag van € 1.500,-- beschikbaar voor een onderzoek naar een mogelijke locatie voor een biovergister in de gemeente en de mogelijke invoeding van groen gas bij de gasopslaglocatie

Het college stelt een bedrag van € 1.500,-- beschikbaar voor een onderzoek naar een mogelijke locatie voor een biovergister in de gemeente en de mogelijke invoeding van groen gas bij de gasopslaglocatie in Grijpskerk.
E-Kwadraat advies (een bedrijf dat projecten initieert, ontwikkelt en begeleidt op het gebied van duurzame energie) heeft hiervoor een projectidee ingediend bij de gemeente Zuidhorn en de gemeente Kollumerland c.a.

Project
Het project kent twee biogas productielocaties. De eerste is een collectief van een aantal agrarische ondernemers rondom Niezijl. Dit collectief is al langere tijd bezig zich te oriënteren op mogelijkheden om gezamenlijk een biogasinstallatie te realiseren. De tweede productielocatie is een loonbedrijf, dat zich oriënteert op de mogelijkheden voor een vergistingsinstallatie in de gemeente Kollumerland c.a. Het collectief en het loonbedrijf hebben beide contact gezocht met E-Kwadraat advies met het verzoek te onderzoeken wat de mogelijkheden zijn op dit gebied.

Invoeding van biogas
Biogas wordt geproduceerd door het vergisten van mest in combinatie met gewasresten en andere vergistbare reststromen, Biogas wordt doorgaans gebruikt voor de productie van groene stroom. Maar er is een duurzamer én rendabeler optie: opwaarderen en invoeden in het gasnet. Daarbij wordt CO2 uit het biogas gewonnen, waarmee het gas op dezelfde energiewaarde wordt gebracht als ons aardgas. Tot aardgaskwaliteit opgewaardeerd biogas noemen we ‘groen gas’. Op de NAM-locatie in Grijpskerk vindt gasoverslag plaats. Dit biedt mogelijkheden tot invoeding van groen gas op het bestaande netwerk.

E-kwadraat advies onderzoekt of beide biogasstromen bij de gasopslaglocatie in Grijpskerk opgewaardeerd kunnen worden en het groen gas ingevoed kan worden op het bestaande netwerk. Het biogas dat wordt opgewekt in Kollumerland, wordt dan door een (bestaande) gasleiding naar Grijpskerk getransporteerd.

Bijdrage
De kosten voor het uitvoeren van het onderzoek bedragen € 4.000,--. De genoemde gemeenten dragen ieder € 1.500,-- bij. De initiatiefnemers betalen ieder € 500,--. De gemeente Zuidhorn dekt de kosten uit de post Klimaatbeleid.
12-08-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wethouder harry stomphorst op zijn afscheidsreceptie met naast hem zijn vrouw ria

Harry Stomphorst neemt afscheid als wethouder gemeente Westerkwartier

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bestuurder dichtbij inwoners
Lees verder →
Allersmaborg

Ontdek het wierdenlandschap van Ezinge

19 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
excursie langs museum Wierdenland, wierde Ezinge en tuinen Allersmaborg
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Inloopbijeenkomst rotondes Leek & Cultuurprijs, Leefbaarheidsprijs en Sportprijs

18 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 juni
Lees verder →
Draverij aduard 2024 (7)

82 paarden in tien draverijen op koersdag in Aduard

17 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Gratis toegang en mooie prijzen
Lees verder →
Vrienden van beatrixoord

Internationale Sponsor Fietstocht voor Beatrixoord

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Van Londen naar Haren op de fiets. Met tussenstop in Niebert
Lees verder →
Garnwerd-molen

Korenmolen De Meeuw in volle glorie hersteld

15 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Na een ingrijpende restauratie wordt korenmolen De Meeuw op zaterdag 4 juli om 12.00 uur officieel weer in gebruik genomen
Lees verder →