Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zuidhorners vieren carnaval met badmuts in Bedum

7 maart 2011    Zuidhorn-nieuws
Zeno viert carnaval in Bedum.Zaterdag 5 maart ’11 vierde Zeno groot feest in Bedum, het leek wel carnaval in het noorden. De zwemmers van Zeno werden door hun medezwemmers en supporters hartstochtelijk

Zeno viert carnaval in Bedum.

Zaterdag 5 maart ’11 vierde Zeno groot feest in Bedum, het leek wel carnaval in het noorden. De zwemmers van Zeno werden door hun medezwemmers en supporters hartstochtelijk aangemoedigd. Het enthousiaste gedrag toverde zowaar een glimlach op de gezichten van de scheidsrechters. Maar ook de tegenstanders Trivia en Ducdalf konden de toejuichingen wel waarderen. Trivia probeerde het ook nog even, maar hun aansporingen haalden het niet bij het lawaai van Zeno.
Zeno had ook reden voor feest: er was opnieuw een record-deelname van 33 zwemmers. Enkele zwemmers zijn overgekomen van het door het ontbreken van een thuiszwembad geplaagde Aquaflippers, maar er is vooral een grote toename van jonge zwemmers. Zo veel dat het bestuur van Zeno heeft besloten tot een ledenstop voor de wedstrijdafdeling. Nieuwe aanmeldingen komen eerst op een wachtlijst terecht.

De andere reden om feest te vieren waren de uitstekende prestaties van Zeno. Er vielen maar liefst 46(!) verbeteringen van de persoonlijk beste tijd te noteren. Te veel om allen apart te noemen. Twee nieuwe zwemmers verdienen dat wel want Ilse Finck en Nynke Gerritsma haalden in hun eerste wedstrijd meteen een medaille. Ook Lucia Wijbenga presteerde goed in haar eerste wedstrijd.
Er werden ook clubrecords gebroken door de zusjes Benice en Arianne Kooijinga, van de 7- en 10-jarigenen. De jongste, Benice liet een prachtige rugslag zien voor een 7 jarige. Mattia van der Laan verbeterde de tijd van voor 13-jarigen en was daarmee tevens de snelste dame ooit van Zeno op de 25 meter rugslag!

De laatste reden om er een groot feest van te maken gold het grote aantal Zeno-zwemmers dat onder luide toejuichingen naar het podium mocht, om een medaille omgehangen te krijgen. Goud was er voor Arjonne van der Laan, Benice Kooijnga, Hielke Zuidema, Mattia van der Laan, Mirte Drijfhout, Patrick Huberts, en Desmond Drijfhout.
Zilver werd behaald door Sven Heijkoop, Marinda Top, Ilse Finck, Arianne Kooijinga, Evert Hofman en Rowin Zijlstra. Brons kwam terecht bij Nynke Gerritsma, Anna Hatzman, Saakje van Zelderen, Jesper Noordenbos, Alex Wilkens en Joshua Knoop.
En het bleef nog lang onrustig in Bedum.......!

7-3-2011 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Bauke

Bauke ambassadeur WK wielrennen in Groningen en Drenthe

04 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport - fotos
Bauke Mollema stopt aan het einde van het seizoen met zijn actieve wielercarrière. De dan 40-jarige oud-winnaar van onder meer de Ronde van Lombardije en twee ritten in de Tour de France zal zich daarna niet vervelen.
Lees verder →
Nieuw talent orkest blazers

Altijd al een blaas- of slagwerkinstrument willen leren bespelen?

03 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Of lijkt samen muziek maken je geweldig? Dan is dit je kans!
Lees verder →
Next led 2026

HYROX Physical Fitness Test door NEXT in Zuidhorn

03 april 2026    Zuidhorn-nieuws
12 april, deelname is gratis
Lees verder →
Raadsleden met lint

Koninklijke onderscheiding voor zes vertrekkende raadsleden

01 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De nieuwe raad wordt op 1 april geïnstalleerd t
Lees verder →
Martha strengholt

Martha Strengholt gaat zelfstandig verder met Afslankstudio Martha

01 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
De behandelingen blijven zoals mijn klanten die kennen vanuit Leek
Lees verder →
Westroutekaart pronk

Pronkjewailpad werkt samen met ‘De Verbiending’ in nieuwe Westroute

01 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Inschrijven gestart
Lees verder →