Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Zuidhorners starten inzamelpunt voedselbank

21 april 2010    Zuidhorn-nieuws
Wout en Harma de Wind, Frouwina Bloem en Geertje Veldhuis starten een inzamelpunt voor producten voor de voedselbank. Zij reageren hiermee op een artikel over de voedselbank in Leek/Roden. Hierin stond dat er

Wout en Harma de Wind, Frouwina Bloem en Geertje Veldhuis starten een inzamelpunt voor producten voor de voedselbank.
Zij reageren hiermee op een artikel over de voedselbank in Leek/Roden. Hierin stond dat er in Leek en Roden ongeveer 80 gezinnen iedere 2 weken voorzien worden van een voedselpakket.

Geertje;" Zo vlakbij hebben mensen deze hulp dus hard nodig. Je vraagt je soms af hoe het mogelijk is in een welvarend land als Nederland. Mensen kunnen buiten hun eigen schuld om in erg benarde situaties terecht komen en ja, soms is het hun eigen schuld. De voedselbank komt iedere maand voedsel te kort. Een inzamelpunt in Zuidhorn voor Leek en Roden is ons doel.... gewoon een helpende hand".

Zij volgen hiermee het voorbeeld van een enthousiaste vrouw in Enumatil.

Inzamelpunt Zuidhorn is nu in een beginstadium maar ze hebben al een aantal kratten vol voedsel naar de voedselbank kunnen brengen.
Bij hun bezoek raakten ze erg onder de indruk van de passie en enthousiasme van de vrijwilligers daar.

In de Gereformeerde Kerk aan de Gast is een inzamelpunt gestart. Daar staan bij de ingang 2 grote manden waar je houdbaar voedsel in kan doen. Dit wordt verzameld en 1x in de maand naar de voedselbank gebracht.

Wil je ook helpen, breng dan houdbare producten naar de Gasthorn!
Aan de volgende produkten is erg veel behoefte:
Rijst, pastaproducten (macaroni, spagetti etc), koffie, suiker, soepen, groenten/fruit/vlees in blik, koffie, houdbare melk/vla/toetjes, koffiemelk etc. (houdbaarheidsdatum mag niet verlopen zijn!)

Maar ook is er behoefte aan versproducten zoals aardappelen en verse groenten en fruit. Dit kan natuurlijk niet in de mand. Als u dus daarin wilt bijdragen kunt u aan een van ons geld geven of het in het bestemde busje doen wat op de balie staat in de Gasthorn. Van dat geld kopen we vlak voor dat we het wegbrengen verse producten als boter/melk/yoghurt/aardappelen/fruit/groenten.

De Gasthorn is open:
Maandagavond
Dinsdagmorgen en avond
Woensdagmorgen en avond
Donderdagmiddag (12-5)
(bovenstaand geldt niet altijd tijdens de schoolvakanties)
en tijdens de reguliere diensten op zondag kunt u er ook terecht.

De initiatiefnemers roepen op om je eigen adressenlijst te bekijken en een mail wilt sturen naar mensen waarvan je denkt dat ze willen meedoen.

Alvast heel erg bedankt namens die 80 gezinnen!!

21-04-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Dingena - oldehove

Verhalen van Gronings Vuur: Dingena - Oldehove

04 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen.
Lees verder →
Campina boerderijdag aalfs noordhorn (6)

Campina Open Boerderijdagen 2026: boerderijen in Groningen open voor publiek

01 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Op 25 mei laten boeren zien waar zuivel vandaan komt
Lees verder →
Teun, pieternel en meindert show 29 mei-1

De Grensrechters te gast bij de Teun, Pieternel en Meindert show

01 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 29 mei presenteert In ‘t Holt 1654 een extra bijzondere versie van de Peter, Pieternel en Meindert show.
Lees verder →
Bob en hennie ansing

Verhalen van Gronings Vuur: Bob en Hennie Ansing - As de wereld n dörpshoes was

01 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen.
Lees verder →
Balkhuys

Start grondwerkzaamheden Balklocatie Zuidhorn

28 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
De verkoop van de woningen start eind mei 2026.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over 4 mei herdenkingen gemeente, aanmelden evenement & verkeersdrukte Truckrun

28 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 28 april
Lees verder →